Radni chcą wyjaśnień w sprawie Modlina

Warszawa

lotnisko Warszawa ModlinLotnisko w Modlinie częściowo zamknięte

Radni SLD Sejmiku Województwa Mazowieckiego domagają się informacji od marszałka Adama Struzika(PSL) na temat zamkniętego lotniska w Modlinie. Od kilku dni pas startowy portu jest wyłączony z ruchu, a wszystkie loty zostały przekierowane na inne lotniska.

Kłopoty w Modlinie zaczęły się w minioną sobotę, kiedy wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego cofnął pozwolenie na użytkowanie kilometrowego odcinka betonowej części pasa startowego lotniska. Powodem są liczne ubytki w nawierzchni.

"Jesteśmy przerażeni"

Radni Sojuszu złożyli wniosek do przewodniczącego sejmiku Mazowsza o rozszerzenie obrad sesji zaplanowanej na 31 grudnia. Klub domaga się od zarządu województwa informacji na temat kosztów budowy lotniska, trybu w jakim został wyłoniony główny wykonawca, projektu budowlanego i wysokości środków unijnych jakie zostały wykorzystane. - To co dzieje się na nowopowstałym lotnisku, to skandal. Brak systemu ILS, problemy z lądowaniami i startami. Jesteśmy również przerażeni, że budowę trasy kolejowej ze stacji PKP Modlin do samego lotniska będzie nadzorowała spółka Praha, która jak dotąd zajmowała się wynajmem powierzchni biurowych – mówi Grzegorz Pietruczuk(SLD), radny sejmiku Mazowsza.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal tvnwarszawa.pl , radni Sojuszu będą domagać się dymisji członków władz lotniska.

Lotnisko zamknięte do odwołania

Na razie nie wiadomo, kiedy port w Modlinie zostanie ponownie otwarty. - Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie o konkretną datę uruchomienia lotniska dla samolotów komunikacyjnych - mówiła w niedzielę przedstawicielka lotniska.

W czwartek ruszą prace przy naprawie pasa startowego. Ich pierwszy etap, ma się zakończyć 3 stycznia - poinformowały w specjalnym oświadczeniu władze podwarszawskiego portu lotniczego.

Wszystkie loty do końca roku będą przekierowywane na inne lotniska, przede wszystkim na Lotnisko Chopina w Warszawie. Tam zdecydował się przenieść swoje loty irlandzki Ryanair, a już wcześniej także Wizz Air.

Bieżące informacje o rejsach dostępne są na stronie internetowej: www.modlinairport.pl oraz w punkcie Informacji Lotniskowej, pod numerem tel.: 22 346 43 60 i 22 346 43 61.

ec