Radni Bielan: Kuryłowicz "Zasłużony dla Warszawy"

Warszawa

| PA Sportfot. TVN24

Radni z Bielan chcą, żeby zmarły tragicznie Stefan Kuryłowicz dostał pośmiertnie wyróżnienie "Zasłużony dla Warszawy". - Jest nam bliski także dlatego, że był mieszkańcem Bielan – napisali w swoim wniosku.

Obecni na wtorkowych obradach rady dzielnicy samorządowcy przyjęli wniosek w tej sprawie jednogłośnie. "Pan Stefan Kuryłowicz był dr hab. inż. Architektury i urbanistyki o specjalności architektura budynków użyteczności publicznej. Uważany był za jednego z najbardziej wpływowych architektów polskich" – napisali we wniosku.

"Nasza i Jego dzielnica"

Stefan Kuryłowicz w ostatnim czasie kilka razy spotykał się z władzami Bielan - prezentował m.in. możliwość zabudowy "Serka Bielańskiego". Zaprojektował też budynek dla firmy Hector, który znajduje się przy ul. Gwiaździstej 19. "Chcielibyśmy, aby Bielany – nasza i Jego dzielnica była taka , jak On, znana z szacunku do pięknej architektury, przestrzeni przyjaznej człowiekowi, podejmowała nowe i śmiałe wyzwania, dążyła do perfekcji i profesjonalizmu" – twierdzą radni.

Teraz ich projekt trafi na ręce przewodniczącej Rady Warszawy, a o przyznaniu wyróżnienia zdecyduje specjalna kapituła. "Zasłużony dla Warszawy" jest przyznawany osobom i organizacjom, które wyróżniają się działalnością na rzecz miasta.

Stefan Kuryłowicz zginął w poniedziałek w katastrofie awionetki w Hiszpani.

ZOBACZ DOKUMENT O STEFANIE KURYŁOWICZU

bf/ran//par