Radiowóz dachował. Ranni policjanci

Warszawa

Anette1981 /Kontakt24Radiowóz dachował

Trzy osoby trafiły do szpitala po dachowaniu radiowozu na drodze nr 580 w Starych Babicach (woj. mazowieckie). Ranni to dwaj policjanci i mężczyzna, którego wcześniej zatrzymali za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Informacje oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia na Kontakt 24 przesłała annette1981.

- Na drodze w Starych Babicach policjanci monitorowali stan trzeźwości kierowców. Do kontroli nie zatrzymał się kierowca nadjeżdżającego opla. Policjanci udali się w pościg za samochodem, wyprzedzili go i stanęli w poprzek jezdni, jednak kierowca nie zatrzymał się. Próbował wjechać w policjantów, którzy oddali strzały ostrzegawcze - poinformował mł. insp. Maciej Karczyński, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

W końcu zatrzymano uciekający pojazd. Kierowca próbował uciec do lasu, jednak policjantom udało się go ująć. Badanie wykazało, że 23-letni mężczyzna miał 1 promil alkoholu we krwi. Pozostali trzej pasażerowie opla również byli nietrzeźwi. W samochodzie znajdował się laptop, którego zaginięcie zgłaszano.

Dachowanie i ranni

Około 2 w nocy, w trakcie przewożenia jednego z zatrzymanych, policjant stracił panowanie nad kierownicą. Radiowóz dachował i uderzył w słup. Dwaj policjanci wraz z zatrzymanym zostali przewiezieni do szpitala. Policja będzie badać okoliczności zdarzenia.

Czytaj także na Kontakcie 24

Kontakt 24//aolsz//ja