Radcy prawni pomogą kombatantom. "Można się zgłosić w każdej sprawie"

Warszawa

mat. prasoweSpot promujący akcję

Z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego prawnicy z Okręgowej Izby Radców Prawnych udzielą bezpłatnych porad wszystkim zainteresowanym kombatantom. – Można się zgłosić w każdej sprawie – zapewniają organizatorzy akcji.

Zdaniem radców wielu kombatantów boryka się dziś z problemami natury prawnej. Stąd pomysł zorganizowania akcji bezpłatnych porad. - Wiemy, że miewają problemy ze sprawami mieszkaniowymi, spadkowymi czy zusowskimi. Warszawscy radcy prawni chcą w ten symboliczny, a jednocześnie praktyczny sposób, podziękować im za ich trud i ofiarność w czasie wojny – tłumaczą organizatorzy.

Pierwsze dyżury zaczęły się już dzisiaj i potrwają do godziny 17. – Jest duże zainteresowanie. Przyszło kilkadziesiąt osób, jest też sporo zapisów na inne terminy – mówi koordynator akcji Michał Wawrykiewicz.

Radcy przyjmują zainteresowanych w siedzibie Okręgowej Izby przy pl. Konstytucji 5. – Można przyjść też w piątek lub w poniedziałek. Zajmiemy się każdą sprawą i doprowadzimy ją do końca – zapewnia Wawrykiewicz.

Porady radców z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego są bezpłatne.

jb/