Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Rada miasta: więcej aptek, mniej inwestycji

Najnowsze

| SIDfot

Więcej aptek całodobowych, większe opłaty za zajęcie pasa drogi, ale mniej pieniędzy na ważne inwestycje drogowe. Pod takimi hasłami upłynie dzisiejsze posiedzenie Rady Warszawy.

Dokładnie trzy dodatkowe apteki będą działały 24h w stolicy. Zaopatrzyć się w lekarstwa całą dobę będzie można teraz także przy ul. Gagarina, na placu Zbawiciela i przy ul. Toeplitza. Decyzję w tej sprawie podejmie dzisiaj rada miasta.

Kiedy będzie jeszcze więcej?

- Zatwierdzamy to co przyniesie rada aptekarska - zaznacza Andrzej Golimont z SLD. Wciąż jednak sześć dzielnic na południu i wschodzie nie ma aptek, które działają całodobowo.

- Stan prawny nie pozwala na zmuszania kogoś do prowadzenia działalności gospodarczej. Nie możemy powiedzieć: panie, pana obowiązkiem jest praca całą dobę - zaznacza Golimont.

Spór o Marywilską

Ale na sesji będzie dzisiaj również gorąco. - Szykuje się spór o niektóre propozycje ratusza – mówi Golimont. Stołeczni radni zdecydują m.in. czy z budżetu wypadnie poszerzenie ul. Marywilska. - Wnioskujemy o przywrócenie 11 mln zł w tym roku na tę inwestycję, tak żeby móc ją rozpocząć i kontynuować – mówi Dariusz Dolczewski, radny miasta. Jeżeli nie uda się ulicy "uratować" jej poszerzenie zostanie przełożone na najwcześniej 2015 r.

Większe opłaty

Z kolei więcej pieniędzy za zajęcia pasa drogi mają płacić kioskarze, kupcy i właściciele ogródków piwnych. Już na czwartkowym posiedzeniu Rady Warszawy Ratusz chce przeforsować wzrost opłat naliczanych od metra kwadratowego za dzień.

ran/par