Race w aucie akredytowanym przez PZPN. W kartonie z podwójnym dnem

Najnowsze

Marcin / Kontakt 24Widok na trybunę przed rozpoczęciem meczu

Przed poniedziałkowym finałem Pucharu Polski, kibice Lecha Poznań próbowali wwieźć na Stadion Narodowy samochodem akredytowanym przez PZPN 54 race. Informację potwierdziła rzeczniczka prasowa operatora stadionu.

Rzeczniczka tłumaczyła, że w samochodzie znajdował się karton z podwójnym dnem i to właśnie tam zostały schowane race, mające stanowić później oprawę kibiców Lecha Poznań.

Potwierdziła też, że pojazd był akredytowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Jak dodała, wszystkie dokumenty w tej sprawie zostały przekazane policji.

Mariusz Mrozek ze stołecznej policji potwierdził, że funkcjonariusze otrzymali wniosek o ukaranie jednej osoby, która próbowała wwieźć race na stadion.

Rzecznik związku Jakub Kwiatkowski stwierdził natomiast, że każdy samochód akredytowany przez związek był dokładnie sprawdzany, a "słabość czynnika ludzkiego występuje wszędzie".

Finał ze szkodami

Mimo tych procedur, dziesiątki race zostały wniesione na stadion. Zanim rozpoczął się mecz, kibice obu drużyn odpalili je na trybunach. W efekcie część krzesełek została nadpalona i nadaje się do wymiany. Pod koniec spotkania race ponownie zabłysły. Mecz został przerwany na kilkanaście minut.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

ts//plw