Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

PZPN: Z RPA zagramy na Narodowym

Warszawa

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plStadion Narodowy

Październikowy mecz z Republiką Południowej Afryki zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym - taka informacja pojawiła się na Twitterze rzeczniczki prasowej PZPN.

- Decyzją Zarządu PZP lokalizacja meczu z RP (12.10.2012r.) została przeniesiona do Warszawy. Mecz odbędzie się na Stadionie Narodowym – czytamy na Twitterze Agnieszki Olejkowskiej, rzeczniczki Polskiego Związku Piłki Nożnej. W kolejnym wpisie dodała, że bilety będą kosztować 25, 50 i 75 zł.

Oferty z Gdańska i Wrocławia

Według nieoficjalnych informacji, związek rozważał kandydatury Warszawy i Gdańska. W środę ofertę organizacji tego meczu skierował do PZPN także Wrocław.

- Wystosowaliśmy dobrą ofertę i teraz czekamy na odpowiedź. Dla nas nie ma znaczenia, że spotkanie odbędzie się za niewiele ponad dwa tygodnie. Jesteśmy w stanie zorganizować ten mecz na odpowiednio wysokim poziomie - mówił wówczas rzecznik spółki Wrocław 2012, Adam Burak.

Selekcjoner kadry Waldemar Fornalik zadeklarował wcześniej, że przed meczem z Anglią, który zostanie rozegrany na Narodowym 16 października, nie chciałby ruszać się ze stolicy.

Miała być Bydgoszcz

Początkowo mecz miał zostać rozegrany w Bydgoszczy, ale wojewoda kujawsko-pomorski Ewa Mes zakazała organizacji meczu na stadionie bydgoskiej Zawiszy. Powodem decyzji były negatywne opinie policji i straży pożarnej.

Kilknij w zdjęcie, aby je powiększyć:

Twitter rzeczniczki PZPN
| twitter.com/rzecznik_PZPN

b/mz