Puławska, Ostrobramska, Gandhi. Kierowcy pojadą inaczej

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plPierwsze prace na ul. Ostrobramskiej

W nocy z piątku na sobotę drogowcy zaczęli kolejny pracowity weekend. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami i zmianami organizacji ruchu.

OSTROBRAMSKA

W piątek przed 23.00 rozpoczęły się pierwsze prace na ul. Ostrobramskiej. Drogowcy przygotowywali się do frezowanki, która potrwa cały weekend. Prace obejmować będą odcinek od al. Stanów Zjednoczonych do ul. Fieldorfa na jezdni w stronę Wawra. Nieprzejezdna będzie również ul. Poligonowa przez skrzyżowanie z ul. Ostrobramską.

PROPONOWANY OBJAZD:

al. Stanów Zjednoczonych - Grochowską - Zamieniecką; al. Stanów Zjednoczonych - Grochowską - Płowiecka - Ostrobramska; Wał Miedzeszyński - ul. Fieldorfa.

GANDHI

Wymianę nawierzchni przejdzie również ul. Gandhi na odcinku od Pileckiego do Rosoła.

Przejezdna będzie al. Komisji Edukacji Narodowej przez skrzyżowanie z ul. Gandhi.

OBJAZDY:

Pileckiego - Ciszewskiego - J. Rosoła;

Pileckiego - Płaskowickiej - Rosoła.

W obu przypadkach utrudnienia potrwają do poniedziałku, do godz. 4 rano.

PUŁAWSKA I DOMANIEWSKA

W weekend na kierowców czekają kolejne zmiany na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Domaniewskiej.

W sobotę przy skrzyżowaniu z ul. Domaniewską otwarta dla ruchu zostanie zachodnia (w stronę Ursynowa) jezdnia ul. Puławskiej. Jadący w tym kierunku będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Nadal zamknięty będzie odcinek ul. Domaniewskiej pomiędzy Puławską a al. Niepodległości (objazd prowadzi ul. Ksawerów).

Wciąż zwężona o jeden pas ruchu jest wschodnia jezdnia ul. Puławskiej (w kierunku centrum).

Kolejna zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona w nocy z wtorku na środę (z 6 na 7 sierpnia). Prace przeniosą się na wschodnią stronę skrzyżowania (w stronę centrum). Zamknięta dla ruchu zostanie wtedy jezdnia prowadząca do centrum, a objazd będzie poprowadzony przez al. Niepodległości do ul. Woronicza.

Zmiany w organizacji ruchu są związane z budową przedłużenia al. Komisji Edukacji Narodowej na odcinku od al. Wilanowskiej do al. Niepodległości.

PATRIOTÓW

W ten weekend kontynuowane będą prace przy budowie jezdni ul. Patriotów w rejonie stacji PKP Warszawa Falenica.

W ubiegły weekend wybudowane zostało odwodnienie jezdni i jej podbudowa, w tym tygodniu układana będzie nawierzchnia.

W związku z pracami w piątek po godz. 22.00 nastąpi zamknięcie dla ruchu odcinka ul. Patriotów od ul. Jagienki do ul. Młodej (do przejazdu kolejowego). Z ulic Jagienki i Bysławskiej nie będzie wyjazdu na ul. Patriotów.

Będzie można przejechać na wprost przez tory kolejowe oraz skręcić w lewo za przejazdem, w kierunku Józefowa.

PROPONOWANE OBJAZDY:

ul. Ciepielowską lub Małowiejską do ul. Derkaczy i Młodej lub korzystanie z drugiej jezdni ul. Patriotów znajdującą się po wschodniej stronie linii kolejowej.

Zakończenie prac i przywrócenie ruchu nastąpi nad ranem w poniedziałek 5 sierpnia.

Utrudnienia związane są z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Patriotów z ulicami Młodą i Bysławską (w rejonie stacji PKP Warszawa Falenica) i wykonaniem elementów odwodnienia nowej drogi i budową zatok autobusowych.

Krucza - remont przesunięty

W sobotę i niedzielę zamknięta miała być zachodnia strona jezdni ul. Kruczej (w kierunku ul. Pięknej), pomiędzy Al. Jerozolimskimi a ul. Nowogrodzką. Wszystko przez przebudowę sieci gazowej.

Ratusz przysłał jednak korektę do swojego komunikatu, z której wynika, że remont ten zacznie się dopiero 10 sierpnia.

Kierowcy nie będą wtedy mogli podróżować ul. Kruczą przez skrzyżowanie z Al. Jerozolimskimi od strony ul. Zgoda w kierunku Pięknej. Nie będzie można też skręcić z Al. Jerozolimskich w Kruczą w kierunku Pięknej.

Kierowcy będą musieli jechać Al. Jerozolimskimi do pl. Trzech Krzyży i Al. Ujazdowskimi do Pięknej lub Marszałkowską dojechać do Żurawiej, Hożej lub Pięknej.

12 sierpnia skrzyżowanie ul. Kruczej z Al. Jerozolimskimi ma być już przejezdne, a prace przeniosą się na odcinek pomiędzy ulicami Nowogrodzką i Hożą, aby w kolejnym etapie przesuwać się w stronę Pięknej. Ich koniec jest planowany na 25 sierpnia.

su/par/lata//mz