Pucują inspiro. Ostatnie przygotowania do otwarcia II linii

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plOdwiedziliśmy myjnię dla pociągów metra

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia centralnego odcinka II linii metra. Po zakończeniu jazd testowych pociągi inspiro trafiły do nowej myjni. Odwiedziliśmy ją z kamerą.

- Pociągi inspiro muszą zostać dokładnie umyte przed oddaniem ich do użytku naszym pasażerom - mówi Cyryl Wojewódzki z zespołu prasowego Metra Warszawskiego.

Dodaje, że w jazdach testowych uczestniczyło 11 pociągów. Teraz trzeba oczyścić je z pyłu budowlanego, który osadził się w czasie jazd testowych w nowych tunelach II linii metra.

Umycie jednego składu zajmuje około 25 minut.

Ekomyjnia na Kabatach

W nowej myjni na Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty, która została oddana do użytku w lutym tego roku, dbają o środowisko. Woda wykorzystywana do czyszczenia pociągów spływa do specjalnych zbiorników, po czym jest filtrowana i wykorzystywana do kolejnego mycia.

Jak informuje Cyryl Wojewódzki, każdy pociąg powinien być dokładnie wypucowany co dwa miesiące. Jednak w przypadku nagłych zabrudzeń może liczyć na dodatkową "kąpiel".

Składy są także czyszczone w środku.

Kiedy inspiro wyjadą na tory II linii metra? W rozmowie z tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza, zapowiedział, że nastąpi to prawdopodobnie za kilkadziesiąt godzin.

Przejechaliśmy z kamerą II linia metra:

Przejechaliśmy II linią metra
tvnwarszawa.pl

ddjw/lulu