Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Ptak w silniku samolotu. "Unosił się zapach spalenizny"

Warszawa

Kontakt 24Ptak wleciał w silnik samolotu

Samolot linii Enter Air, który zderzył się z ptakiem, zawrócił i wylądował w Warszawie. Wcześniej maszyna krążyła nad Mińskiem Mazowieckim. Pierwsze informacje otrzymaliśmy na Kontakt24.

Samolot wyleciał z Warszawy o 10.20 i miał lecieć do Kenii. Był to lot ENT7913 z Lotniska Chopina do Larnaki i dalej do Mombasy.

Maszyna przez około 1,5 godziny krążyła nad Mińskiem Mazowieckim, aby wypalić paliwo w celu zmniejszenia masy startowej samolotu.

- Tuż po godzinie 10.00 samolot linii Enter Air wystartował z Lotniska Chopina do Larnaki. Na pokładzie było 187 pasażerów i sześciu członków załogi. Wkrótce po starcie prawdopodobnie doszło do kolizji z ptakiem. Ale pilot nie zgłosił sytuacji zagrożenia. Jednak dla pewności kapitan podjął decyzję o zawróceniu na lotnisko i wylądowaniu - powiedział PAP Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina.

Ostatecznie samolot wylądował na Okęciu tuż po 12.20. Nikomu nic się nie stało. - Pasażerowie najprawdopodobniej zostaną przesadzeni do innego samolotu i jeszcze dziś wylecą do Larnaki - dodał Przybylski.

Jak poinformował obecny na lotnisku reporter TVN24 Radomir Wit, nie było to lądowanie w trybie awaryjnym. - Kapitan samolotu nie zgłaszał potrzeby dodatkowej pomocy - relacjonował reporter.

Po godzinie 15 rzecznik lotniska poinformował, że pasażerowie odlecieli na Cypr innym samolotem. Maszyna Enter Air przechodzi przegląd w Warszawie.

Zobacz film z lądowania samolotu:

Samolot wylądował po 12
TVN24

Jednym z pasażerów boeinga był Michał. Lądowanie ocenił jako "gładkie". "Trochę strachu było, bo unosił się zapach spalenizny, ale załoga na medal. Obecnie czekamy na przygotowanie drugiej maszyny i ponowny start do Mombasy przez Larnakę" - napisał na Kontakt 24.

Informację o tym, że samolot zderzył się z ptakiem potwierdził dyrektor generalny linii Enter Air, Grzegorz Polaniecki. - Samolot zderzył się z ptakiem. Musi teraz zawrócić do Warszawy, aby przejść odpowiedni przegląd - poinformował w rozmowie z tvn24.pl.

Pierwsze informacje o tym zdarzeniu otrzymaliśmy od internautów na Kontakt24. "Enter Air krąży nad Mińskiem", "awaria samolotu z Warszawy do Kenii" - alarmowali redakcję portalu.

Problemy z samolotem
TVN24

md/mś