Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

PSV na Łazienkowskiej "Kibice na Legię jadą"

Warszawa

fot. Michał Trociński/Legia.com

Już tylko kilkadziesiąt minut dzieli nas od prestiżowego spotkania na stadionie przy Łazienkowskiej. O godz. 21:05 Legia Warszawa podejmie faworyzowane PSV Eindhoven. Tłumy zaczną ściągać na stadion na długo przed pierwszym gwizdkiem.

W koszulkach w barwach Legii i wyposażeni w zielone szaliki fani będą zjeżdżać się w rejon stadionu przy Łazienkowskiej. Zapewne nie obędzie się bez utrudnień na okolicznych ulicach.

Przystanki dla kibiców

Korków można spodziewać się na sąsiadujących z areną ul. Czerniakowskiej, Łazienkowskiej i al. Armii Ludowej. Zaparkowane samochody opanują też pobliskie uliczki. ZTM przygotował ułatwienia dla fanów zjeżdżających na Łazienkowską autobusami.

W bezpośrednim otoczeniu Pepsi Areny, przy ul. Rozbrat i Torwarze autobusy linii 411, 415, 502, 514, 515, 520, 523 i 525 będą miały stałe przystanki. O tym, że dzisiaj gra Legia, mieszkańcy sąsiadujących ze stadionem budynków przekonają się zapewne przed pierwszy gwizdkiem, gdy głośne śpiewy fanów będzie roznosił się po okolicy.

Będzie rewanż?

Samo spotkanie zacznie się o 21.05. Choć Legia - tak jak PSV - ma już zapewniony awans do kolejne rundy Ligi Europejskiej, to przyciągać może marka rywala stołecznej drużyny. W pierwszej rundzie fazy grupowej górą byli Holendrzy, którzy jeszcze z Przemysławem Tytoniem w bramce (potem doznał wstrząśnienia mózgu) wygrali skromnie 1:0. Ale na trybunach dominowali warszawscy kibice.

Legia i PSV grają o 1. miejsce w grupie. Prowadzą na razie goście, którzy o punkt wyprzedzają podopiecznych Skorży.

PSV w meczu z Legią nie może skorzystać z kilku kontuzjowanych zawodników. Z urazami zmagają się Atiba Hutchinson, Erik Pieters oraz Abel Tamata. Dostępu do bramki "Czerwono-Białych" prawdopodobnie nie będzie bronił Przemysław Tytoń, który ponad dwa miesiące temu doznał wstrząśnienia mózgu. W bieżących rozgrywkach Ligi Europy drużyna ze stadionu Philipsa odniosła trzy zwycięstwa i raz zremisowała.

Do końca fazy grupowej jeszcze to spotkanie i ostatnia kolejka w połowie grudnia - Legia jedzie do Izraela, a PSV zagra z bukaresztańskim Rapidem.

Porozwożą kibiców

Po meczu, ok. godz. 22.45 fani będą mogli skorzystać z autobusów "rozwozowych" (oznaczonych jako linia 901). Zostaną podstawione:

- w kier. DW. CENTRALNY na przystanku TORWAR 02, dalej trasą: al. Armii Ludowej – rondo Jazdy Polskiej – Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – rondo Dmowskiego – Aleje Jerozolimskie – DW. CENTRALNY (przystanek 02),

- w kier. WIATRACZNA na przystanku ROZBRAT 01, dalej trasą: al. Armii Ludowej – Most Łazienkowski – al. Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA (przystanek 10).

Legia.com/tvn24.pl/ran/roody