Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

PSL ma kandydata na prezydenta Warszawy

TVN Warszawa

TVN24PSL ma kandydata na prezydenta Warszawy

Obecny rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Jakub Stefaniak będzie ubiegał się o fotel prezydenta Warszawy - poinformował w środę lider ugrupowania Władysław Kosiniak-Kamysz. Kandydat zapowiedział, że ważnym elementem jego kampanii będzie sprawa reprywatyzacji, a "Warszawa musi być miastem sprawiedliwym".

- Wiele osób mówi, że Warszawa to nie jest miejsce, gdzie ludowcy mają szansę. "Ludowy" znaczy powszechny, dla wszystkich, nie dla wybranych, dla tych, którzy przyjechali tutaj kilka miesięcy temu, dla tych, którzy się tutaj urodzili. Warszawa jest dla wszystkich, to jest nasza stolica, wszyscy jesteśmy za nią odpowiedzialni - oświadczył Kosiniak-Kamysz.

"Nie można dzielić"

Przedstawiając kandydaturę Stefaniaka, lider ludowców zapewnił, że PSL "jako najpoważniejsza partia polityczna w Polsce z powagą podchodzi do tych wyborów (samorządowych - red)". Również Stefaniak podkreślał, że "każdy, kto chce, może czuć się warszawiakiem, nie można dzielić ludzi na tych, którzy tu przyjechali, i tych, którzy się tu urodzili". Jak mówił, "trzeba wymagać od miasta uczciwości i na pewno bardzo ważnym filarem tej kampanii będzie sprawa reprywatyzacji". Stefaniak ocenił, że będzie to bardzo istotny temat. - My nie mamy co tuszować tu w Warszawie, my jesteśmy po stronie warszawiaków (...), Warszawa musi być miastem sprawiedliwym - oświadczył.

Wybory jesienią

Dotychczas start w wyborach ogłosili Rafał Trzaskowski (kandydat PO, popierany przez Nowoczesną), Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica), a także były wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

SZEF PSL MÓWIŁ O WYSTAWIENIU WŁASNEGO KANDYDATA 24 MAJA W TVN24:

Władysław Kosiniak-Kamysz o kandydacieTVN24
wideo 2/2

PAP/ran/pm