Przywilej dla autobusów zniknie. "Oddadzą" kierowcom Grzybowską


Po otwarciu ulic Prostej i Świętokrzyskiej internauci pytają, kiedy znikną nakazy skrętu dla samochodów na ulicy Grzybowskiej. Urzędnicy zapewniają, że to kwestia dwóch tygodni.

Przypomnijmy, w czerwcu 2011 roku na ulicy Grzybowskiej wprowadzono przywilej dla autobusów. Oznacza to, że kierowcy samochodów nie mogą pojechać ulicą na wprost przez skrzyżowania z ulicami Przyokopową, Towarową, Wronią, Żelazną i al. Jana Pawła II. Muszą na nich skręcić.

Zmiany za dwa tygodnie

- Według zapewnień budowniczych metra, taka organizacja ruchu zniknie za dwa tygodnie - odpowiada Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Potwierdza to Mateusz Witczyński, rzecznik AGP Metro, spółki budującej centralny odcinek II linii.

- Przez dwa tygodnie, od 30 września, będziemy zdejmować tymczasowe żółte tablice informujące o wprowadzonych zmianach oraz inne znaki pionowe i poziome. Powrót do docelowej organizacji ruchu musi odbywać się etapami, ze względu na to, żeby nie wprowadzić bałaganu i chaosu - dodaje.

Budowniczowie metra zdemontują także wszystkie tablice informujące o objazdach zamkniętych ulic.

Świętokrzyska otwarta
Świętokrzyska otwartaTVN24

Otworzyli Świętokrzyską i Prostą

We wtorek w nocy (30 września) prezydent Warszawy i jej najbliżsi współpracownicy uroczyście otworzyli ciąg ulic Prostej i Świętokrzyskiej. Już w środę rano ulica Świętokrzyska była zatłoczona, a korki utworzyły na dojazdach między innymi na Tamce.

Ulica Targowa, według zapewnień ratusza, otwarta zostanie w czwartek około 22.00.

Zobacz przejazd ulicą Świętokrzyską:

Przejazd nową Świętokrzyską (nagranie przyspieszone)
Przejazd nową Świętokrzyską (nagranie przyspieszone)warszawa@tvn.pl

su/b

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości