Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

"Przytrzymywali za ręce, przyduszali, przewracali"

Warszawa

kspFunkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o rozboje i przemoc seksualną wobec kobiet. Funkcjonariusze odzyskali też część łupu pochodzącego z przestępstw.

Akcję przeprowadzili policjanci z Woli po tym, jak do komendy zgłosiły się kobiety, które zawiadomiły o czterech rozbojach oraz napaści na tle seksualnym.

"Przyduszali, przewracali"

"Z ustaleń podczas gromadzenia materiału dowodowego oraz czynności procesowych wynika, że sprawcy napadali na kobiety w godzinach wieczornych, stosowali wobec nich przemoc, przytrzymywali za ręce, przyduszali, przewracali na ziemię, po czym żądali wydania wartościowych rzeczy, w tym pieniędzy" - podaje Komenda Stołeczna Policji. Łupem złodziei padły telefony komórkowe i złota biżuteria. Napastnicy podczas jednej z grabieży użyli noża, który przyłożyli pokrzywdzonej do szyi. Policjanci przeprowadzili śledztwo. W efekcie dotarli do dwóch mężczyzn podejrzewanych o te przestępstwa. W Śródmieściu zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy - 29- i 25-latka. W lokalu, w którym przebywali obaj mężczyźni, znaleźli telefon pochodzący z przestępstwa. Odzyskali też drugi telefon, który został wystawiony do lombardu.

Tymczasowo aresztowani

"Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Śledczy przekazali materiał dowodowy wraz z zatrzymanymi do prokuratury. 29- i 25-latek usłyszeli pięć zarzutów, cztery związane z rozbojem, w tym jeden z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zarzutu przestępstwa na tle seksualnym" – informuje policja. Decyzją sądu obywatele Ukrainy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Zatrzymany mężczyzna | ksp
Zatrzymany mężczyzna | ksp
Zatrzymany mężczyzna | ksp

ran/b/jb