Przytną holenderską trawę do 23 milimetrów

Warszawa

TVN24Przygotowania murawy

Położona tydzień temu murawa na Narodowym musi być odpowiednio przycięta i przygotowana na pierwszy mecz Euro 2012.

Pod tym, jak stadion przejęła oficjalnie UEFA murawa została wymieniona na nową, która od tygodnia rośnie. Na razie zamontowane na stadionie lampy dbają o to, żeby była dobrze naświetlona.

6 metrów szerokości

A gdy osiągnie odpowiednią wysokość zostanie skoszona. - Zgodnie z wymogami UEFA mają to być pasy szerokości sześciu metrów. Na mecz otwarcia ma mieć wysokości 23 milimetrów - relacjonuje ze Stadionu Narodowego Arkadiusz Wierzuk, reporter TVN24.

Wymiana trawy, która przyjechała z Holandii w 28 tirach-chłodniach zwinięta w 625 rolek o wadze 616 ton, kosztowała 455 tysięcy złotych. Jej utrzymanie to kolejne 800 tysięcy złotych. Później jej miejsce zajmie kolejna, panelowa murawa. - Obecna będzie leżała tak długo, jak będzie ją można wykorzystać – powiedziała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Daria Kulińska, rzecznik Narodowego Centrum Sportu.

Szkolenia i przygotowania

Ale murawa to nie jedyny element, który zajmuje pracowników stadionu. Trwają ostatnie prace wykończeniowe w lożach dla vipów czy w centrum prasowym. Szkolone są też służby, a niedługo rozpoczną się próby ceremoni otwarcia mistrzostw.

ran//ec