Przytną drzewa przy Kopcu Powstania Warszawskiego. "Zasłaniają widok"

Vistula | wikimedia/(CC BY 3.0)Poprawią widoczność z kopca PW

O przycięcie drzew przy Kopcu Powstania Warszawskiego zaapelowała Anna Rożek, radna miejska. - To jedno z najatrakcyjniejszych miejsc miasta, a drzewa i krzaki porastające zbocze kopca, w znacznym stopniu zasłoniły widok ze szczytu w kierunku Śródmieścia - uzasadniła. Ratusz zapowiada porządki przy kopcu.

- Kopiec Powstania Warszawskiego jest jednym z najbardziej atrakcyjnych i łatwo dostępnych miejsc, z których można podziwiać panoramę Warszawy. Wiele przewodników i informatorów turystycznych poleca to miejsce, jako ciekawy punkt widokowy - napisała w interpelacji do ratusza radna miejska Anna Rożek.

Jak podkreśliła, zdjęcia wykonane z kopca są często wizytówką miasta i promują je w świecie.

Miasto jest na "tak"

Rożek zwróciła się do miasta z pytaniem, czy jest możliwość takiego przycięcia drzew, żeby odsłonić widok i jednocześnie w jak najmniejszym stopniu ingerować w drzewostan. - W ostatnich latach drzewa i krzaki zasłoniły widok w kierunku Śródmieścia w znacznym stopniu - uzasadniła Rożek.

Miasto przychyliło się do propozycji radnej. W odpowiedzi urzędnicy napisali: drzewa przy ulicy Bartyckiej zostaną poddane przeglądowi.

Mają zostać przeprowadzone cięcia pielęgnacyjne drzew, które odsłonią widok z kopca. Na pewno nie zostaną wycięte, ponieważ drzewa i krzewy porastające kopiec stabilizują jego zbocza uformowane z gruzu.

Ogień pamięci płonie na Kopcu Powstania Warszawskiego co roku przez 63 dni – tyle, ile trwały powstańcze walki:

Zapalili ogień na Kopcu Powstania Warszawskiego
Zapalili ogień na Kopcu Powstania WarszawskiegoTVN24

Źródło zdjęcia głównego: Vistula | wikimedia/(CC BY 3.0)

Pozostałe wiadomości