Przypominamy o Szczycie W czwartek korki i utrudnienia

Warszawa

fot. MArcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot. MArcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot. MArcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot. MArcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot. MArcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot. MArcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot. MArcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot. MArcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot. MArcin Gula/tvnwarszawa.pl

Służby miejskie przygotowują się do Szczytu Partnerstwa Wschodniego. Drogowcy ustawili w kilkunastu miejscach znaki zakazu zatrzymywania a strażnicy miejscy ostrzegają, że nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie będą się do nich stosować.

- Znaki już zostały postawione. Są to znaki B36, czyli zakaz zatrzymywania się, oraz znak T24, który informuje, że samochód zostanie odholowany na koszt właściciela - informuje Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Zakaz dotyczy Wybrzeża Kościuszkowskiego, parkingu wzdłuż Centrum Naukowego "Kopernik", okolic Hotelu Hyatt, miejsc przy ulicy Belwederskiej i Spacerowej, okolic Hotelu Westin, al. Jana Pawła II i ulic przyległych do hotelu, placu Bankowego - wszystkie miejsca, Alei Ujazdowskich - wszystkie miejsca, skweru Jerzego Giedroycia, alei Szucha- strona wschodnia od ulicy Litewskiej do placu Na Rozdrożu oraz w rejonu Starego Miasta.

Specjalna infolinia

Policja uruchomi specjalną infolinię. Kierowcy i mieszkańcy uzyskają informację dzwoniąc pod numer: (22) 60 380 38. - Będzie można uzyskać informacje o aktualnych utrudnieniach w ruchu, np. o ulicach, które w danym momencie są wyłączone - powiedział Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji. Infolinia będzie działać od czwartku od godziny 8 rano do zakończenia szczytu w piątek (także w nocy).

fot. Marcin Gula / tvnwarszawa.pl
fot. Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

Znaki, znaki, znaki

- Kierowcy powinni w najbliższych dniach zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe - radzi Sobieraj.

Warto także dokładnie sprawdzić od kiedy do kiedy obowiązują zakazy. Patrząc na zdjęcia znaków, które właśnie się pojawiły, ostrzegamy, że może to zająć trochę czasu.

- Są takie miejsca, gdzie nie będzie można parkować przez dwa dni, ale są też takie, gdzie zakaz będzie obowiązywać 5 dni - wyjaśnia rzecznik ZDM.

Straż miejska będzie bezlitosna

Dla kierowców, którzy nie dostosują się do znaków straż miejska nie będzie pobłażliwa. - Mamy przygotowanych siedem holowników. Poza tym w czwartek i piątek na ulice wyjdą 42 patrole - ostrzegają strażnicy.

O tym, że strażnicy nie żartują, kierowcy mieli okazję przekonać się podczas wizyty Baracka Obamy, prezydenta USA. Strażnicy odholowali wówczas ponad 100 samochodów.

Właściciele aut, którzy nie zdążą zabrać ich na czas, muszą liczyć się ze sporym wydatkiem. Bo koszt jego odzyskania to 388 zł plus 100 złotych za dobę.

fot. MArcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot. MArcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot. MArcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot. MArcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot. MArcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot. MArcin Gula/tvnwarszawa.pl

TU NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ UTRUDNIEŃ

fot. Targeo.pl/grafika tvn24
fot. Targeo.pl/grafika tvn24

W czwartek i piątek w Warszawie obowiązywać będzie także zakaz przewozu materiałów niebezpiecznych.

Materiałów niebezpiecznych nie będzie można przewozić na całej długości ulic: 17 stycznia, Agrykoli, Belwederskiej, Ujazdowskiej, Nowy Świat, ul. Krakowskie Przedmieście. Zakaz obejmuje również obszary:

- ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Karowej do ul. Bednarskiej, ul. Karowej od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Furmańskiej, ul. Furmańskiej na od ul. Karowej do ul. Bednarskiej, ul. Bednarskiej;

- Al. Ujazdowskich na odcinku ul. Bagatela do pl. Na Rozdrożu, ul. Bagatela i Al. Szucha;- ul. Dobrej na odcinku od ul. Tamka do ul. Karowej, tunelu Wisłostrady, ul. Tamka na odcinku od ul. Dobrej do Tunelu Wisłostrady;

- ul. Miodowej, ul. Długiej, ul. Nowomiejskiej, ul. Mostowej, ul. Boleść, ul. Grodzkiej oraz ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku od ul. Boleść do ul. Grodzkiej;

- ul. Grzybowskiej na odcinku od ul. Wroniej do ul. Żelaznej, ul. Żelaznej na odcinku od ul. Grzybowskiej do ul. Łuckiej, ul. Łuckiej na odcinku od ul. Żelaznej do ul. Wroniej;

- ul. Grzybowskiej od ul. Ciepłej do Al. Jana Pawła II, Al. Jana Pawła II od ul. Grzybowskiej do alejki łącznikowej pomiędzy Al. Jana Pawła II a ul. Ciepłą, alejki łącznikowej pomiędzy Al. Jana Pawła II a ul. Ciepłą, ul. Ciepłej;

- ul. Belwederskiej na odcinku od drogi wewnętrznej przy hotelu Hyatt łączącej ul. Belwederską z ul. Spacerową do ul. Spacerowej, ul. Spacerowej od ul. Belwederskiej do drogi wewnętrznej przy hotelu Hyatt, drogi wewnętrznej przy hotelu Hyatt;

- ul. Żwirki i Wigury na odcinku od ul. 17 stycznia do Lotniska im. Fryderyka Chopina.

- Na terenie objętym obostrzeniami nie wolno transportować m.in. materiałów: zapalnych i samozapalnych, trujących, promieniotwórczych, żrących i innych, określonych w ustawie o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny.

Przyjeżdżają politycy

W czwartek i w piątek w Warszawie odbędzie się Szczyt Partnerstwa Wschodniego. Szczyt odbędzie się w ramach polskiej prezydencji. Wezmą w nim udział prezydenci i premierzy krajów członkowskich UE i Partnerstwa Wschodniego.

su//par