Najnowsze

Przyjrzyj się z bliska komunikacji miejskiej

Najnowsze

Relacja z pierwszego dnia święta komunikacji
Marcin Gula/ tvnwarszawa.plRelacja z pierwszego dnia święta komunikacji

Zwiedzanie budowanych stacji centralnego odcinka II linii metra, przejażdżki nowoczesnymi i zabytkowymi pojazdami czy zabawa w kontrolera biletów – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na warszawiaków podczas Dni Transportu Publicznego.

Święto komunikacji miejskiej rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00 na terenie zajezdniach tramwajowej i autobusowej przy Woronicza 27 (wejście będzie możliwe tylko przez zajezdnię tramwajową).

Prawdziwą gratkę dla amatorów zabytkowych pojazdów przygotowano na godz. 11.30. Wtedy odbędzie się prezentacja wyremontowanego autobusu chausson, który jeździł po Warszawie w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Fani starych pojazdów będą mogli przejechać się nim po ulicach stolicy.

O generalnym remoncie autobusu pisaliśmy niedawno na tvnwarszawa.pl.

Ci, którzy podróży przez Warszawę nie wyobrażają sobie bez tramwajów, ucieszą się z pewnością z możliwości przejażdżki przez myjnię Tramwajów Warszawskich. Będzie też okazja do obejrzenia wystawy zdjęć i miniatur zabytkowych pojazdów.

Impreza zakończy się o godz. 16.00 słodkim poczęstunkiem.

Odkryją sekrety metra

Podczas weekendu kilkaset osób zwiedzi plac budowy stacji Rondo ONZ oraz Stadion Narodowy (sobota), a także stację techniczno-postojową na Kabatach (niedziela). Niestety kilkaset wejściówek na te atrakcje rozeszło się bardzo szybko.

- Zainteresowanie było ogromne. Pula miejsc została wyczerpana w ciągu kilku godzin po uruchomieniu rezerwacji - informuje Paweł Siedlecki z Metra Warszawskiego.

Darmowa komunikacja

W niedzielę, 22 września, będziemy obchodzić Europejski Dzień bez Samochodu. W tym dniu wszyscy będą mogli za darmo poruszać się po Warszawie autobusami, tramwajami, metrem oraz pociągami SKM, WKD i KM.

Dni Transportu Publicznego odbywają się w Warszawie już po raz 13.

Zobacz pełny program Dni Transportu Publicznego.

ij/b

Pozostałe wiadomości