Najnowsze

Przyjechali na piknik wojskowy. Auta na trawnikach, 70 odholowano

Najnowsze

Straż miejska interweniowała ponad 100 razy
warszawa@tvn.plStraż miejska interweniowała ponad 100 razy

Piknik wojskowy na Agrykoli przyciągnął tysiące osób. Wiele z nich postanowiło przyjechać autem i zostawić je w niedozwolonym miejscu. Straż miejska masowo wlepiała mandaty za parkowanie na trawnikach i odholowała kilkadziesiąt pojazdów porzuconych na zakazie.

- Jestem oburzony - mówi wprost nasz czytelnik, który sfotografował we wtorek samochody zaparkowane na terenach zielonych. Wszystko działo się w okolicy Agrykoli, czyli w miejscu, gdzie po defiladzie odbył się wojskowy piknik.

- Mieszkam na Szwoleżerów od kilku lat, w okolicy odbywa się wiele imprez, w tym mecze Legii, nigdy nie widziałem, żeby kierowcy w takim stopniu nie szanowali przepisów i zieleni - komentuje. Opisuje też, że kierowcy nie tylko parkowali na trawnikach, a również jeździli nimi, żeby zostawić samochód w atrakcyjnych dla siebie miejscach.

- Samochody nie stały na zieleni "jednym kołem", jak to się często zdarza, one po prostu na nią wjeżdżały - oburza się nasz czytelnik.

Parkowanie na zieleni, ignorowanie zakazów

Relacje mieszkańca potwierdza rzeczniczka straży miejskiej Monika Niżniak. Zapewnia przy tym, że teren objęto we wtorek szczególnym nadzorem, ale kierowców to nie zniechęciło. - Do godz. 14 tylko na ulicy Szwoleżerów wszczęto około stu czynności w związku z parkowaniem na zieleni - informuje Niżniak. I dodaje, że kierowcy parkowali nie tylko na zieleni. W związku z defiladą wprowadzono tymczasową organizację ruchu, wprowadzono zakazy, które kierowcy ignorowali. - Wydano 70 dyspozycji usunięć pojazdów - podaje rzeczniczka i zastrzega, że ie jest to końcowy bilans. Ten będzie znany dopiero w środę rano.

Półtora tysiąca żołnierzy

Przez cały wtorek w stolicy odbywały się wydarzenia związane ze Świętem Wojska Polskiego. Ich zwieńczeniem była defilada. Alejami Ujazdowskimi przeszło 1500 żołnierzy, w tym 900 w kolumnach marszowych i blisko 500 w pojazdach. W paradzie wzięły udział pododdziały i poczty sztandarowe państw sojuszniczych i partnerskich.

Przemarsz poprzedziła parada lotnicza z udziałem ponad 60 samolotów i śmigłowców.
 W ceremonii wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych.

[object Object]
Czołgi na defiladzie TVN24
wideo 2/11

kz/b

Pozostałe wiadomości