Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Przygotowania do miejskiego sylwestra. Byliśmy za kulisami

TVN Warszawa

TVN24Kulisy sceny na Placu Defilad

Ostatnie prace przy budowie sceny i ustawieniu sprzętu oraz próby artystów. Na Placu Defilad trwają przygotowania do wielkiej imprezy sylwestrowej z TVN.

Tłum widzów pojawi się na Placu Defilad w sylwestrowy wieczór. Koncert zacznie się o 19 i potrwa do 1.30 w nocy. Teraz przed PKiN też jest gwarno - bo pracuje tam wiele osób odpowiedzialnych za przygotowanie sceny, nagłośnienia i terenu zabawy dla widzów.

- Od rana trwają próby artystów. Około 9.30 na scenę wyszła Anna Wyszkoni - mówiła na antenie TVN24 reporterka Justyna Kosela. Od Anny Wyszkoni usłyszała zaś, że przy niskich temperaturach śpiewa się trudno, ale zawsze rozgrzewają emocje czerpane od widzów.

Anna Wyszkoni podczas próby
TVN24

Później na Placu Defilad odbywały się próby kolejnych artystów. Wśród nich byli tancerze, którzy pojawią się między innymi w kulminacyjnym momencie imprezy - tuż po północy. Za choreografię odpowiada Agustin Egurrola. - Na castingu wybraliśmy 30 tancerzy. W szczytowym momencie imprezy na scenie będzie tańczyć 20 osób - mówił choreograf w rozmowie z Justyną Koselą, reporterką TVN24. Dodał, że przygotowania trwały przez trzy tygodnie, niemal od rana do nocy.

Agustin Egurrola i próba Cleo
TVN24

50 tysięcy widzów

Największa zabawa sylwestrowa w stolicy odbędzie się na pl. Defilad. To wspólna impreza TVN i warszawskiego ratusza. Na ustawionej w sąsiedztwie Pałacu Kultury ogromnej scenie wystąpią takie gwiazdy jak: Agnieszka Chylińska, LemON, Anna Wyszkoni, Lady Pank, Sound’N’Grace, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Kombii, Natalia Nykiel, Cleo, Jula, Andrzej Piaseczny, Rafał Brzozowski, Daria Zawiałow.

Organizatorzy spodziewają się nawet 50 tyś. uczestników, którzy pod chmurką i przy ulubionych piosenkach będą chcieli przywitać nadejście Nowego Roku.

Stołeczny ratusz przypomina, że przy organizacji masowych imprez obowiązują podwyższone zasady bezpieczeństwa.

55 wejść na teren imprezy

- Cały teren otoczony będzie wysokim płotem. Na plac przed sceną prowadzić będzie 55 wejść, z czego 25 od Al. Jerozolimskich, 20 - od ul. Świętokrzyskiej i 10 od ul. Złotej. Na bezpieczeństwem czuwać będzie 507 pracowników ochrony - powiedział Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Na teren imprezy ułatwiony dostęp będą miały osoby z niepełnosprawnością ruchową. Dla nich powstanie specjalna platforma przy scenie. Natomiast Zarząd Transportu Miejskiego zorganizował dowóz i odwiezienie do domów osób poruszających się np. na wózkach inwalidzkich.

Na sylwestra na pl. Defilad nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, naczyń szklanych i alkoholu. - Teren przed imprezą zostanie sprawdzony pirotechnicznie przez policję i oddany ochronie - tłumaczyła Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. - Organizator zapewnia zabezpieczenie medyczne: trzy zespoły ratownicze, dwa ambulanse, punkt medyczny - dodała.

Czytaj więcej o organizacji ruchu w czasie i po imprezie sylwestrowej.

mś/pm