Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Przyczółkowa z cichym asfaltem. Otwarta wcześniej

Warszawa

Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plPrzyczółkowa z cichym asfaltem

Dzień przed planowanym terminem zakończył się remont Przyczółkowej. Ulica jest przejezdna już od północy.

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich odcinek w kierunku centrum - od skrzyżowania z Korbońskiego do Marcepanowej jest już otwarty. Na remontowanym odcinku drogowcy wyłożyli nową nawierzchnię, tak zwany "cichy asfalt".

ZDM twierdzi, że prace na Przyczółkowej były największym tegorocznym frezowaniem.

"Nowa nawierzchnia jest na Drewny (obie jezdnie), na Przyczółkowej (w stronę Konstancina-Jeziorny), a teraz również w kierunku centrum od skrzyżowania z Korbońskiego do Marcepanowej. Łącznie wyremontowaliśmy nawierzchnię o długości prawie 7 km" - chwalą się w komunikacie prasowym.

Przypominają również, że prace równolegle prowadzą na ulicy Zawodzie. "Powierzchnia asfaltowa zastąpi tam płyty betonowe, dzięki czemu ucichnie odgłos przeskakujących po łączeniach płyt samochodów. Poprawi się również przyczepność, a co za tym idzie bezpieczeństwo poruszających się po ul. Zawodzie uczestników ruchu" - zapewniają.

Prace potrwają do środy do 4 rano.

kz/b