Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Przyczółkowa z cichym asfaltem. Otwarta wcześniej

TVN Warszawa

Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plPrzyczółkowa z cichym asfaltem

Dzień przed planowanym terminem zakończył się remont Przyczółkowej. Ulica jest przejezdna już od północy.

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich odcinek w kierunku centrum - od skrzyżowania z Korbońskiego do Marcepanowej jest już otwarty. Na remontowanym odcinku drogowcy wyłożyli nową nawierzchnię, tak zwany "cichy asfalt".

ZDM twierdzi, że prace na Przyczółkowej były największym tegorocznym frezowaniem.

"Nowa nawierzchnia jest na Drewny (obie jezdnie), na Przyczółkowej (w stronę Konstancina-Jeziorny), a teraz również w kierunku centrum od skrzyżowania z Korbońskiego do Marcepanowej. Łącznie wyremontowaliśmy nawierzchnię o długości prawie 7 km" - chwalą się w komunikacie prasowym.

Przypominają również, że prace równolegle prowadzą na ulicy Zawodzie. "Powierzchnia asfaltowa zastąpi tam płyty betonowe, dzięki czemu ucichnie odgłos przeskakujących po łączeniach płyt samochodów. Poprawi się również przyczepność, a co za tym idzie bezpieczeństwo poruszających się po ul. Zawodzie uczestników ruchu" - zapewniają.

Prace potrwają do środy do 4 rano.

kz/b