Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Przy pomniku smoleńskim zielona, przy Grobie Nieznanego Żołnierza wyschnięta

Warszawa

Trawnik przy Grobie Nieznanego Żołnierza | Kontakt 24
Trawnik przy pomniku Smoleńskim | Kontakt 24
Trawnik przy Grobie Nieznanego Żołnierza | Kontakt 24
Trawnik przy pomniku Smoleńskim | Kontakt 24
Trawnik przy Grobie Nieznanego Żołnierza | Kontakt 24
Trawnik przy pomniku Smoleńskim | Kontakt 24

Z jednej strony zadbany, z drugiej wyschnięty. Trawnik na fragmencie placu Piłsudskiego zarządzanym przez wojewodę jest zielony, a na tym, którym opiekuje się warszawski ratusz - rachityczny.

"Rzuca się w oczy różnica między stanem trawnika pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza (trawa zaniedbana, całkowicie wypalona przez słońce) oraz stanem trawnika pod pomnikiem smoleńskim (trawa zadbana, zielona i równo przystrzyżona)" – zauważył nasz czytelnik i przesłał zdjęcia na Kontakt 24. Okazuje się, że trawą przy pomniku smoleńskim opiekuje się wojewoda mazowiecki (przejął ten teren od samorządu na mocy decyzji ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka). Gdy przygotowywano monument do odsłonięcia, przy pomniku wyłożono nową trawę, która nadal się zieleni.

Sucha trwa, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, jest w gestii ratusza, a dokładnie Zarządu Zieleni. Dlaczego wygląda gorzej?

W mailu do naszej redakcji wyjaśnia to Dominika Wiśniewska z biura prasowego ratusza.Trawnik przy pomniku "ma zainstalowane automatyczne nawodnienie, dzięki czemu jest mniej narażony na działanie ostrych promieni słońca i łatwiejszy w utrzymaniu. Obecnie Zarząd Zieleni nie może zainstalować tego typu sprzętu przy pomniku Nieznanego Żołnierza, ponieważ pod nawierzchnią znajdują się zabytkowe piwnice Pałacu Saskiego" – pisze Wiśniewska.Ratusz zapewnia, że zieleń będzie w tym miejscu nawożona, by przywrócić jej reprezentacyjny wygląd.

ran