Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Przy Chodeckiej spłonęło mieszkanie

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plPożar na Chodeckiej

Na 9. piętrze bloku przy ulicy Chodeckiej spłonęło mieszkanie. W akcji gaśniczej udział brały 4 jednostki straży pożarnej.

Pożar wybuchł w dziesięciopiętrowym bloku.

– Zgłoszenie dostaliśmy o 20.06. Gdy dotarliśmy na miejsce płomienie, przez okna wychodziły już na zewnątrz – relacjonuje Robert Gołębiowski z biura prasowego stołecznej straży pożarnej.

Paliło się dwupokojowe mieszkanie. – Spaleniu uległ jeden z pokoi i przedpokój. W akcji udział brało 18 strażaków – dodaje Gołębiowski.

Na szczęście w mieszkaniu nikogo nie było.

Dwie osoby zatrute

Strażacy z ogniem walczyli z dwóch stron. – Wodę podano z klatki schodowej i przez okno z drabiny mechanicznej – informuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Z mieszkań przylegających do objętego pożarem ewakuowano mieszkańców. – W lokalu powyżej dwie osoby obserwujące pożar lekko zatruły się dymem. Lekarz zdecydował o odwiezieniu mężczyzny i 5-letniego dziecka na obserwację do szpitala – mówi Gołębiowski.

Na miejsce przyjechało również pogotowie gazowe, energetyczne i policja.

W akcji brały udział 4 jednostki | Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
W akcji brały udział 4 jednostki | Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
W akcji brały udział 4 jednostki | Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

wp/roody