Najnowsze

"Przez twe oczy zielone" zamkną Saską Kępę

Najnowsze


Ponad 44 tysiące melomanów wybierają się na sobotni koncert disco polo na Narodowym. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego informuje o utrudnieniach.

"PGE Narodowy ponownie stanie się najbardziej roztańczonym miejscem w naszym kraju. 23 września po raz drugi polskie i zagraniczne gwiazdy muzyki tanecznej wystąpią w tym szczególnym miejscu. Roztańczony PGE Narodowy to jeden z największych festiwali, zrzeszający dziesiątki tysięcy fanów pragnących zabawy na najwyższym poziomie!" - czytamy z przejęciem na stronie wydarzenia.

W sobotę o godzinie 19 na stadionie zobaczymy największe gwiazdy muzyki tanecznej i disco polo. Między innymi: Alvaro Soler, Akcent czy Boys.

Organizatorzy chwalą się, że to "gigantyczna" impreza. - Sprzedaliśmy już 44 tysiące biletów, a sprzedaż wciąż jest prowadzona - mówi Monika Borzdyńska z zarządzającej obiektem spółki.

Utrudnienia w komunikacji miejskiej

Ze zmianami w komunikacji miejskiej podróżujący muszą liczyć się od godziny 17 w sobotę, do godziny 1 w nocy w niedzielę. W tym czasie zawieszony będzie przystanek RONDO WASZYNGTONA 01 (w kierunku Mostu Poniatowskiego). "Natomiast w jego zastępstwie uruchomiony zostaje tymczasowy przystanek zastępczy 2131 RONDO WASZYNGTONA 51 zlokalizowany około 30 metrów przed podstawową lokalizacją" - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Od godziny 17 do 20 zostanie wprowadzona specjalna organizacja ruchu na Saskiej Kępie. Autobusy i samochody nie wjadą na Francuską na odcinku od ronda Waszyngtona do Zwycięzców. Objazdami pojadą linie: 117, 138 i 146.

Jak informuje ZTM, około 15 minut przez zakończeniem koncertu (22.45) mogą zostać zamknięte: al. Zieleniecka na odcinku od ronda Waszyngtona do ul. Zamoyskiego, Aleje Jerozolimskie – Most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona od ronda de Gaulle’a do skrzyżowania al. Waszyngtona z ul. Saską, Aleje Jerozolimskie – Most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego – 
al. Waszyngtona na odcinku od pl. Starynkiewicza do ronda Wiatraczna.

Wtedy tramwaje 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521, N02, N22, N24 i N72 będą kierowane na objazdy.

Kiedy zostanie wstrzymany ruch tramwajowy, na ulice wyjedzie linia autobusowa Z kursująca na trasie: 
PL. ZAWISZY 03 – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – al. Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – WIATRACZNA 03.

Bez P&R

P&R na pasie wzdłuż nasypu kolejowego jest zamknięty od czwartku. Działać zacznie dopiero w poniedziałek. Ta część parkingu, która pokryta jest tłuczniem nieczynna jest od poniedziałku.

CZYTAJ TEŻ O UTRUDNIENIACH ZWIĄZANYCH Z MARATONEM I FREZOWANIEM

Wjazdy na posesje zastawione, chodnikami nie da się przejść, wieczorem w pobliżu Stadionu Narodowego wolna przestrzeń jest deficytowym towarem. Sytuacja powtarza się za każdym razem, gdy na arenie odbywa się duża impreza.

Relacje reportera tvnwarszawa.pl
Relacje reportera tvnwarszawa.plTomasz Zieliński

kz/mś

Pozostałe wiadomości