Przez dwa dni woda tylko z beczkowozów. To przez remont

Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plPrace w Alejach Jerozolimskich

Ruszyła modernizacja magistrali wodociągowej w Alejach Jerozolimskich. W kranach może nie być wody. Utrudnienie dotyczy pasma pruszkowskiego i potrwa dwa dni.

Prace rozpoczęły się w środę o godzinie 9 i potrwają 48 godzin. To ostatni etap modernizacji magistrali wodociągowej w Alejach Jerozolimskich.

Jak ostrzega Miejskie Przedsiębiorstwo Wód Miejskich i Kanalizacji, w tym czasie "nastąpił znaczny spadek ciśnienia lub całkowity brak wody na terenie dzielnicy Ursus i gminy Michałowice oraz miast Piastów i Pruszków".

Stoją beczkowozy

Pracownicy MPWiK zapewniają, że prace modernizacyjne są prowadzone równolegle w czterech lokalizacjach (w Alejach Jerozolimskich na odcinku magistrali od ulicy Badylarskiej do ulicy Jesionowej) po to, aby uciążliwości dla mieszkańców były jak najmniejsze.

"Na czas przeprowadzenia modernizacji, wodociąg pozostaje wyłączony z użytku. Ze względu na średnicę przewodu (1 metr) oraz zakres prac realizowanych na ponad 2 kilometrowym odcinku magistrali, planowane przywrócenie dostaw wody powinno nastąpić w ciągu 48 godzin" - czytamy w komunikacie MPWiK.

Beczkowozy zostały podstawione w następujących lokalizacjach:

Pruszków

- Emancypantek róg Lalki- Antka róg Placówki- Sienkiewicza 1D- Bolesława Prusa 35

Piastów

- Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego)- Piłsudskiego 56- Gmina Michałowice– Szkolna 15 (przy szkole)- Mickiewicza pomiędzy Spacerową a 11-go Listopada

Reguły

- Wiejska róg ul. Krótkiej- Opacz Kolonia- Centralna przy WKD

Ursus

- Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego- Wojciechowskiego 37- Magnacka 3- Ryżowa 48- Warszawska 59.

kz/mś