Przewodnik po Barbórce: Cytadela, Bemowo, Karowa

Warszawa

www.barborka.plBędą cztery odcinki specjalne

Trasa Barbórki będzie w tym roku wyjątkowo ciekawa i zróżnicowana. Zabraknie wprawdzie odcinka specjalnego Żerań FSO, ale w zamian jest nie mniej widowiskowy - OS Cytadela. Jak oglądać 50. Rajd Barbórka? Co warto wiedzieć? Oto krótki przewodnik po sobotnich odcinkach specjalnych.

Odcinek Specjalny Cytadela – start godz. 8.

Odcinek powrócił do harmonogramu rajdu po kilkuletniej przerwie. Wejście dla kibiców znajduje się przy ulicy Dymińskiej, tam też przygotowany zostanie bezpłatny, ogólnodostępny parking i punkt sprzedaży biletów i karnetów.

Cytadela to stosunkowo równy, a przede wszystkim czysty i bardzo techniczny odcinek specjalny. Przejazdy przez tunele, zjazdy i podjazdy powodują, że tempo będzie bardzo zróżnicowane. Podobnie, jak na Karowej, kierowcy muszą pokonywać OS Cytadela bardzo ostrożnie, w przeciwnym razie może spotkać ich niespodzianka w postaci… spotkania z wysokim krawężnikiem.

Odcinek Specjalny Cytadela
www.barborka.pl

Odcinek Specjalny Tor Służewiec – start godz. 9.

Wejście dla kibiców zlokalizowane jest od strony ulicy Puławskiej przez bramę przy ul. Wyścigowej. Tam znajduje się także punkt sprzedaży biletów. Strefa dla kibiców przebiega wzdłuż całego odcinka.

OS Tor Służewiec jest bardzo zróżnicowanych odcinkiem. Z jednej strony kierowcy będą pokonywać szerokie, asfaltowe aleje, z drugiej będą musieli poradzić sobie z wąskimi uliczkami szerokości samochodu. Bardzo ciekawa, ciasna partia będzie wymagała sporych umiejętności. Zbyt szybka jazda może skończyć się lądowaniem w bramie. Kolejnym ciekawym punktem jest mocne dohamowanie po długiej prostej. Na to miejsce kierowcy będą musieli zwrócić szczególną uwagę podczas zapoznania z trasą – hamowanie kończy się bowiem bardzo mocnym podbiciem, z którym rok temu wielu zawodników miało spore problemy.

Odcinek Specjalny Tor Służewiec
www.barborka.pl

Odcinek Specjalny Bemowo – start godz. 10:30.

Strefa dla kibiców została znacznie powiększona o teren betonowych płyt na terenie Automobilklubu. Tam też ustawione zostaną naczepy TIR, z których kibice będą mogli oglądać rywalizację. Punkt sprzedaży biletów znajduje się przy głównej bramie.

Odcinek Bemowo jest najbardziej kontrastowym spośród wszystkich, rozgrywanych podczas tegorocznej Barbórki. Lotniskowy beton miesza się z luźnym szutrem, a przejazd przez mostek tradycyjnie połączony będzie z efektownymi lotami. Zarówno rajdowi fani, jak i kierowcy, znajdą tu niemal wszystko – od efektownych ślizgów na szutrze, do precyzyjnej jazdy między ciasno ustawionymi słupkami z opon.

Odcinek Specjalny Bemowo
www.barborka.pl

Odcinek Specjalny Karowa – start godz. 16 (przejazdy pokazowe), godz. 17:30 Kryterium Karowa

OS Karowa rozpoczyna się od widowiskowego startu spod trybuny VIP. Strefy kibiców z wejściami od ulic Furmańskiej, Karowej, Browarnej i Krakowskiego Przedmieścia. Przy wejściu do każdej ze stref znajdzie się Punkt Kibica, w którym będzie można kupić bilety i karnety.

Dodatkowe ważne informacje: brak możliwości przejścia pomiędzy strefami; ze względów bezpieczeństwa zabronione będzie wnoszenie drabinek lub innych podobnych przedmiotów.

Odcinek Specjalny Karowa
www.barborka.pl

Nie tylko rajdy

50. edycja Rajdu Barbórka przyniesie wiele niespodzianek i dodatkowych emocji. Na Bemowie już od godziny 8:00, będzie można podziwiać przejazdy najlepszych drifterów.

Drif na autodromie Bemowo
www.barborka.pl

Drifterzy pojawią się również na trasie odcinka Karowa, gdzie rozgrzeją publiczność przed rywalizacją rajdowych kierowców.

bf/roody