Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Przetrwała wojnę. "Teraz traci swój klimat"

TVN Warszawa

fot

- To był kawałek dobrze zaprojektowanego osiedla, który przetrwał wojnę. Teraz, przez niechlujstwo, traci swój klimat – mówi mieszkaniec Kolonii Profesorskiej Marek Kisilowski. Dzielnicy właśnie wygasło pozwolenie na budowę i wlokący się remont klimatycznej uliczki wydłuży się jeszcze bardziej. Mieszkańcy narzekają też na projekt.

Kolonia Profesorska od dawna nie ma szczęścia. Dotknęły ją już samowole budowlane, dwukrotnie uchylany wpis układu urbanistycznego do rejestru zabytków, a ostatnio niezbyt udany remont. Inwestycja, prowadzona przez dzielnicę Śródmieście, miała się zakończyć w listopadzie, ale wjazd wciąż jest zagrodzony płotem. Mimo, że remont się wlecze, już widać, że terminy to niejedyny problem.

Mieszkańcy mają uwagi

– Zgłaszaliśmy projektantowi wiele uwag, których nie wziął pod uwagę. Prosiliśmy o dodatkową lampę, która oświetli jeden z ciemnych zaułków. Prosiliśmy też o podniesienie chodnika, by nie tworzył on zagłębienia, w którym będzie zbierała się woda – mówi się Marek Kisilowski.

Mieszkańców nikt nie posłuchał.

– Obiecywano nam, że uwagi zostaną uwzględnione, ale okazało się, że urzędnicy zrobili wszystko po swojemu. Nawet skrzynka wysokiego napięcia, która zupełnie nie pasuje do zabytkowego otoczenia, została zaprojektowana na samym środku, w najbardziej widocznym miejscu – dodaje.

Wygasło pozwolenie

Absurd goni absurd - zwracają uwagę ludzie. Na przykład na ulicy postawiono nową latarnię, ale mimo to okolica w nocy tonie w ciemnościach. – W międzyczasie wygasło pozwolenie na budowę i wykonawca nie może dokończyć remontu pozostałych dwóch latarni. Wobec tego nie ma prądu w żadnej – tłumaczy Kisilowski.

Zapytaliśmy w dzielnicy, która odpowiada za remont, czemu nie uwzględniono uwag mieszkańców w projekcie? Wciąż czekamy na odpowiedź.

Mapy dostarcza Targeo.pl

mjc/mz