Przetestuj metro i kolej

Warszawa

SKMTabor do testów

Po autobusach i tramwajach przyszedł czas na Szybką Kolej Miejską i metro. Zarząd Transportu Miejskiego zaprasza w przyszłym tygodniu na testy komunikacji miejskiej. Ocenić składy będzie mógł każdy, ale szczególnie są skierowane do osób niepełnosprawnych.

22 sierpnia o godzinie 11 na stacji kolejowej Warszawa Gdańska zostaną podstawione pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej (27WE Elf i 35WE Impuls). Chętni będą mogli przejechać jednym z nich na stację Warszawa Stadion. Tam, po przejściu na przystanek metra, w godzinach 13.15-14.30, będzie możliwość omówienia aranżacji i wyposażenia pociągu metra (Inspiro).

Uwagi i sugestie

Tak w skrócie będą wyglądały testy. Wziąć w nich udział mogą wszyscy pasażerowie komunikacji miejskiej, a w szczególności przedstawiciele organizacji zajmujących się pomocą i problemami osób niepełnosprawnych.

"W bezpośredniej rozmowie z przedstawicielami ZTM, przewoźników oraz producentów taboru będzie można omówić swoje wątpliwości, uzyskać wyjaśnienia odnośnie zastosowanych rozwiązań oraz wnieść uwagi i sugestie w zakresie zagospodarowania przestrzeni pasażerskiej udostępnionego taboru" – zapewnia urząd miasta.

Na podstawie wypełnionych przez uczestników spotkania ankiet, ZTM opracuje raport podsumowujący zgłoszone uwagi i propozycje. Wyniki przeglądu mają posłużyć poprawie jakości funkcjonowania Warszawskiego Transportu Publicznego.

Bezpośredni dojazd do stacji Warszawa Gdańska zapewniają:- od strony ul. Słomińskiego - linie tramwajowe 1 i 28 oraz linia autobusowa 500;- od strony ul. Mickiewicza - linie tramwajowe 6 i 15 oraz linie autobusowe 116, 157 i 518;- od strony ul. Rydygiera - linia autobusowa 221;- linia metra M1.

"W przypadku potrzeby zapewnienia dodatkowej pomocy w przemieszczeniu się z któregoś z przystanków zlokalizowanych przy stacji Warszawa Gdańska na peron z pociągiem SKM, prosimy o przekazanie tej informacji na adres e-mail: radawtp@ztm.waw.pl lub telefonicznie pod nr: 22 459 41 75 do 20 sierpnia 2018 roku" – tłumaczy ratusz.

Więcej testów

To nie pierwsze tego rodzaju testy. 26 lipca na pętli tramwajowo-autobusowej Cmentarz Wolski pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego oraz przedstawiciele przewoźników i producentów taboru zbierali uwagi pasażerów (przede wszystkim osób z niepełnosprawnościami) na temat wyposażenia czterech autobusów i trzech tramwajów. Chodziło o aranżację wnętrz, czy sposób oznakowania i zastosowane rozwiązania funkcjonalne.

ZOBACZ MATERIAŁY O ROZBUDOWIE METRA:

Krystyna zakończyła pracęMetro Warszawskie
wideo 2/2

ran/gp