Najnowsze

Przetargi ogłoszone. Wylotówka na Kraków ma być gotowa w 2020 roku

Najnowsze

TVN24S7 wylotówka z Warszawy w stronę Grójca

Dwa miesiące mają firmy na złożenie ofert w przetargach na przebudowę ważnych dla stolicy dróg: S7 z Warszawy do Grójca i "61" przez Legionowo. GDDKiA chce je wybudować do 2020 roku.

Najważniejszy przetarg dotyczy odcinka S7 – wylotówki ze stolicy do Grójca. Dzisiaj kierowcy utykają w korkach i zatorach na krajowej "7", usianej ograniczeniami i sygnalizatorami świetlnymi od Janek aż do Grójca.

Trasę wyznaczono od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy (S-2). Na odcinku niespełna 30- kilometrowym odcinku mają powstać węzły w miejscowościach: Zamienie, Nowa Wola, Wola Gołkowska, Szczaki, Grzywaczówka oraz Kopana. Te dwa ostatnie w okolicy Tarczyna.

Jak podaje GDDKiA zgłoszono 58 wniosków, a samo zadanie podzielono na trzy części: węzeł Warszawa-Lotnisko – Lesznowola – ok. 6,6 km, Lesznowola – Tarczyn – ok. 14,8 km oraz Tarczyn – obwodnica Grójca – ok. 7,9 km.

Umowy podpiszą wiosną

- Podpisanie umów z wyłonionymi wykonawcami przewidujemy na wiosnę przyszłego roku, jednak jest to uzależnione od wielu czynników. Nie wiemy, ile ofert zostanie złożonych. Potrzeba czasu na ich sprawdzenie i weryfikacje – powiedziała Małgorzata Tarnowska z GDDKiA.

Firmy maja czas na złożenie ofert od 22 do 28 listopada. Pierwszy etap przetargów rozpoczął się jesienią ubiegłego roku. Skąd tak długi okres ogłoszenia jego drugiej części?

- Do marca trwało sprawdzanie nadesłanych wniosków, ocena potencjałów firm. Potem nastąpił czas uzupełniania dokumentacji, dodatkowych pytań i samych odwołań. Po tym można było przystąpić do tworzenia specyfikacji drugiego etapu przetargów – wyjaśnia Tarnowska.

Planowany przebieg S7 z Warszawy do GrójcaTVN24

13 firm chce budować w Legionowie

Ponadto GDDKiA pozytywnie zaopiniowała wnioski 13 firm, które zgłosiły się do pierwszego etapu przetargu na przebudowę drogi krajowej nr 61 w Legionowie. Tam w systemie "projektuj i buduj" powstanie wiaduktu w Legionowie i 1,8 km trasy do skrzyżowania z ul. Wolską. Na inwestycji skorzystają zarówno kierowcy jaki rowerzyści i piesi. Na całej długości zaplanowano ciąg pieszo-rowerowy.

Zobacz nagranie z budowy obwodnicy Marek:

Powstaje obwodnica Marek - fragment S8
Powstaje obwodnica Marek - fragment S8Artur Węgrzynowicz, Marcin Chłopaś, tvnwarszawa.pl

skw/b

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości