Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Przetarg na odbiór śmieci zaskarżony

Najnowsze

TVN24Przaterg na wywóz smieci zaskarżony

Cztery firmy zaskarżyły przetarg na odbiór odpadów z warszawskich domów i mieszkań. Przedstawiciele firm wywożących śmieci twierdzą, że ratusz przetarg "ustawił" pod Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania – informuje Życie Warszawy on-line.

Swoje zastrzeżenia do przetargu zgłosiły cztery firmy: Remondis, Sita, Partner i Byś. Przedstawiciel tej pierwsze twierdzi, że kryteria oceny ofert uprzywilejowują jednego wykonawcę- Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

Firmy wytykają ustalenie ryczałtowego sposobu wynagrodzenia za usługę, bez względu na ilość odebranych odpadów. Miastu zarzucane jest również to, że nie są punktowane instalacje odzyskiwania surowców (firma Byś w budowę takiej instalacji zainwestowała 30 mln złotych), tylko kompostownie czyli instalacje biologicznego przetwarzania. Taką maszynerię ma jedynie MPO.

Skarżące firmy chcą, aby uwzględnić w przetargu ich sugestie, albo go unieważnić.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Krajowa Izba Odwoławcza. Ma zapaść w ciągu dwóch tygodni. W rozmowie z zw.com.pl Jarosław Kochaniak, wiceprezydent miasta odpowiedzialny za wprowadzenie śmieciowej rewolucji twierdzi: - Specyfikacja przetargowa została sporządzona na podstawie obowiązujących przepisów. Nie zgadzamy się z przedstawionymi przez firmy zarzutami. Są nieprawdziwe i bezpodstawne.

Nowe reguły od lipca

Od 1 lipca br. gmina przejmie obowiązki związane z odbiorem, transportem, odzyskiem i unieszkodliwianiem wszystkich odpadów komunalnych. Samorządy będą także zobligowane do odbioru i zagospodarowania odpadów zielonych, odpadów niebezpiecznych i wielkogabarytowych, a także usuwania odpadów z nielegalnych wysypisk.

bf//ec

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości