Przetarg na Gandhi rozstrzygnięty. 8 milionów za pół kilometra drogi

Warszawa

ZMIDBetonowe płyty na Gandhi

8 mln złotych będzie kosztował półkilometrowy fragment ulicy Gandhi na Ursynowie. Na wykonawcę ratusz wybrał Strabag, który na budowę będzie miał prawie rok.

Chodzi o 500-metrowy odcinek ulicy Gandhi od Pileckiego, dzisiaj wyłożony płytami i ślepo zakończony przed ulicą Płaskowickiej.

Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, przy ocenie ofert pod uwagę brana była cena (60 proc.) i okres gwarancji (40 proc.). Najkorzystniejszą propozycję złożył Strabag z ceną 8 mln zł i 8-letnim okresem rękojmi. Na budowę drogi wykonawca będzie miał 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Zmodernizowana ulica ma być dostosowana do zmian organizacji ruchu w niedalekiej przyszłości. U zbiegu Gandhi i Pileckiego powstanie Szpital Południowy, natomiast w rejonie wylotu Gandhi przy Płaskowickiej wybudowany zostanie ursynowski odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy.

Bezpieczniej i wolniej

Jak informuje ratusz, jeszcze w połowie 2015 roku odbyły się konsultacje społeczne, po których wprowadzono szereg poprawek do projektu podnoszących bezpieczeństwo, ale i uspakajających ruch kołowy.

"Ścieżki rowerowe zostały oddzielone od chodników 1,5-metrowym pasem zieleni, przystanki autobusowe zaprojektowano na pasie jezdni (zamiast przystanków w zatokach), doprojektowano przejazd rowerowy przy przejściu dla pieszych w rejonie przystanków autobusowych, dodatkowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów na skrzyżowaniu z Alternatywy i Pustułeczki, zatoki postojowe będą z parkowaniem ukośnym (zamiast prostopadłym)" – wylicza ZMID.

Zobacz początek budowy Szpitala Południowego:

Ruszyła budowa Szpitala PołudniowegoMateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

skw/b