Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Przeszli przez Warszawę w ciszy i skupieniu

Warszawa

Kilkaset osób wzięło udział w V Katyńskim Marszu Cieni, który organizował IPN i Stowarzyszenie Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław. Uczestnicy marszu przeszli w ciszy i skupieniu spod Muzeum Wojska Polskiego pod pomnik Poległych i pomordowanych na Wschodzie na ul. Muranowskiej.

Uczestnicy marszu, członkowie grup rekonstrukcyjnych ubrani w historyczne mundury, m.in.: oficerów i policjantów, przeszli ulicami miasta, by upamiętnić ofiary zbrodni katyńskiej. W drodze pod pomnik Poległych i pomordowanych na Wschodzie, uczestnicy zatrzymali się przed kościołem św. Krzyża, na pl. Zamkowym i pl. Krasińskich, gdzie były czytane m.in. fragmenty korespondencji z obozów, lista katyńska czy opis heroicznej posługi duchownych.Wiosną 1940 roku NKWD rozstrzelało w Katyniu ponad 21 tys polskich obywateli. Wśród nich oficerów i policjantów.

Related content

Related content

par