Przesuną stację Veturilo o 200 metrów. "Za duży hałas"

Warszawa

ZTMPrzesuną stację

Po namowach mieszkańców Saskiej Kępy jedna ze stacji Veturilo zmieni lokalizację. "Nie była to łatwa decyzja, ale moim zdaniem właściwa" – napisał pełnomocnik prezydent ds. komunikacji rowerowej.

O sprawie pisaliśmy w lipcu na tvnwarszawa.pl. Część mieszkańców z okolic skrzyżowania Walecznych z Peszteńską wnioskowało o przesunięcie istniejącej tam stacji - narzekali na nocny hałas.

Bliżej ronda

Nie zależało im jednak na likwidacji, zaproponowali, by poszukać dla niej innej lokalizacji w tym rejonie. "Po przeprowadzonej wizji lokalnej, rozeznaniu możliwości alternatywnych dla stacji Veturilo z ul. Walecznych 64 oraz rozmowach zarówno na tym profilu jak i na zorganizowanych w dniu 15.07 przez CKS mediacjach z mieszkańcami, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu stacji w rejon skrzyżowania ulic Waleczny/Międzynarodowa" – napisał na popularnym portalu społecznościowym Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydent.

Przekonuje, że alternatywna lokalizacja nie jest gorsza od obecnej. Stacja zostanie przesunięta o 200 metrów. "Zawsze to 200 metrów bliżej do Ronda Wiatraczna, gdzie mam nadzieję kiedyś postawimy stację Veturilo. Przeprowadzka na początku września" – zapewnia Puchalski.

CZY ROWERÓW VETURILO MOGŁOBY BYĆ WIĘCEJ:

ILE ROWERÓW JEST WYPOŻYCZANYCH W STOLICY?

"Rowerów jest za mało"
Marcin Gula, Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
O Veturilo mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike
Marcin Walczak / TVN24 Wrocław

ran//ec