Przesłuchano pobitego Pakistańczyka. Policja szuka napastników

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plRasistowski atak na "patelni"?

Policjanci przesłuchali obywatela Pakistanu, który miał zostać pobity w weekend na placu przed stacją metra Centrum. Funkcjonariusze szukają sprawców pobicia.

- Śródmiejscy policjanci ustalili osobę, która miała zostać pobita, odnaleźli ją i przesłuchali. To obywatel Pakistanu, ma 32 lata. Potwierdził, że został pobity przez kilka osób przy stacji metra Centrum na tzw. patelni - mówi nam Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

I dodaje, że przesłuchano również świadków zdarzenia, którzy towarzyszyli tej nocy mężczyźnie. - Trwają czynność w celu ustalenia i zatrzymania osób, które miały pobić mężczyznę - mówi Szumiata.

Jak zaznacza, na razie jest za wcześnie, żeby mówić o ewentualnych zarzutach.

O pobiciu, do którego miało dojść w miniony weekend pisaliśmy we wtorek. Według relacji świadków, którzy opisali zdarzenie na portalach społecznościowych, mężczyznę pobito za kolor skóry. Po tym zajściu, we wtorek 22 grudnia na "patelni" odbył się antyrasistowski wiec.

Kolejne pobicie?

Tego samego dnia na stronie organizatora manifestacji pojawiła się informacja o kolejnym pobiciu obcokrajowca w centrum Warszawy. Do ataku miało dojść w poniedziałek przy Hożej, a ofiarą grupy chuliganów miał być młody Hindus. Oprócz dokładnego opisu zajścia umieszczono także zdjęcie fragmentu zakrwawionej twarzy ofiary. Jak czytamy we wpisie, chłopak został zaatakowany ok. godz. 22 przez cztery osoby w wieku 18-20 lat.

Śródmiejska policja poinformowała w środę, że nie ma zgłoszenia w tej sprawie.

TAK WYGLĄDAŁ ANTYRASISTOWSKI WIEC:

Antyrasistowski wiec na "patelni"
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

ran/b