Przesłuchają Jacka T. w związku z podpaleniami

Warszawa

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plSpłonęły samochody w Śródmieściu

Policja przekazała prokuraturze dokumenty w sprawie zatrzymanego Jacka T. Możliwe, że mężczyzna zostanie dziś przesłuchany.

- Wczoraj policja przekazała nam dokumenty. Dziś będą prowadzone czynności w tej sprawie - mówi w rozmowie z tvn24.pl prok. Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak rozwija: - Prokurator zapoznaje się z aktami sprawy. Jacek T. prawdopodobnie zostanie dziś przesłuchany. Nie wiadomo jeszcze w jakim charakterze. Wczoraj nie można było go przesłuchać, ponieważ był nietrzeźwy.

Jacek T. znów zatrzymany

24-letni Jacek T. jest podejrzewany o zniszczenie w ostatni weekend siedmiu samochodów w okolicy ul. Oleandrów. Z soboty na niedzielę spłonęły dwa pojazdy. W następną noc podpalone zostało pięć kolejnych.

Policja zatrzymała Jacka T. na przystanku autobusowym, jeszcze tamtej w nocy.

Jest on już podejrzewany o podobne przestępstwa - podał Mariusz Mrozek, rzecznik KSP.

Zobacz, co o tej sprawie mówi policja:

Mówi Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji
TVN24

Jacek T. został aresztowany w 2012 roku, w związku z podpaleniami samochodów, ale w styczniu 2013 r. wyszedł z aresztu za poręczeniem majątkowym.

Dwie sprawy w sądach

Ślepokura, pytany o wcześniejsze podpalenia, przypomina: - Prokuratura wystosowała dwa akty oskarżenia. Ostatni 16 listopada 2012 roku.

Jak mówi, do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy trafiła sprawa kilku podpaleń w Ursusie i Włochach. Z kolei śródmiejski sąd rejonowy ma zająć się sprawą podpaleń 10 samochodów i drzwi prokuratury apelacyjnej. W jednym zdarzeniu spłonęło łącznie 5 aut. - Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach. Grozi za to od roku do 10 lat więzienia - zaznacza prokurator.

- Obie te sprawy czekają na rozpoznanie w dwóch warszawskich sądach rejonowych. W jednej zaplanowano rozpoczęcie procesu na 7 marca - informował z kolei jeszcze w poniedziałek Maciej Gieros z zespołu prasowego Sądu Okręgowego w Warszawie.

Kolejne pożary przy Oleandrów:

Kolejne pożary na Oleandrów
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

Mieszkańcy komentują podpalenia:

Mieszkańcy komentują podpalenia
fot. Paweł Supernak, PAP film:TVN24
Ulica Oleandrów
targeo.pl /tvnwarszawa.pl

wp/mz