"Przesiadka jest nie lada wyzwaniem"

Warszawa

| Fakty po południufot. Jarek/Kontakt 24

Zamknięcie linii średnicowej wciąż daję się we znaki pasażerom. – Przejście z peronu na peron na Dworcu Zachodnim zajęło mi dziś 5 minut – denerwuje się Jarek i przesyła na Kontakt 24 zdjęcia.

- Tłum pasażerów, którzy wysiedli z dwóch pociągów napierał na siebie. Do tego handlarze badziewiem, których zarządca dworca zapomniał usunąć. To wszystko sprawia, że przesiadka jest nie lada wyzwaniem – pisze Jarek.

Tłum i bieg do pociągu

Na ogromny tłok na Dworcu Zachodnim pasażerowie narzekają od początku remontu linii średnicowej. - Kiedy tylko przyjedzie pociąg, tłum ludzi biegnie, żeby zająć miejsce w wahadłowym składzie Kolei Mazowieckich, który kursuje do Dworca Śródmieście - relacjonował w czwartek Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Ruszył remont linii średnicowej

Utrudnienia są związane z remontem linii średnicowej, który potrwa do 24 lipca. Wyłączone z ruchu będą tory podmiejskie linii średnicowej pomiędzy dworcem Śródmieście a Wschodnim. Ruch zostanie "przerzucony" na pozostałe - dalekobieżne. Pociągi SKM nimi przejeżdżające nie zatrzymają się na stacjach Warszawa Powiśle, Stadion, ale też Śródmieście i Ochota (na dwóch ostatnich będą zatrzymywały się pociągi wahadłowe KM).

Zobacz też film: Na stacji Stadion praca wre.

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

par