Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Przeniosą "czterech śpiących" po świętach

Warszawa

fot

Pomnik Braterstwa Broni na pl. Wileńskim zostanie przesunięty w przyszły poniedziałek. – Rusztowania zaczniemy ustawiać w przyszłym tygodniu, ale fizyczną rozbiórkę rozpoczniemy 7 listopada – zapowiada wykonawca.

W czwartek ratusz wydał decyzję zezwalającą na przesunięcie pomnika z klauzulą natychmiastowej wykonalności. Jednak jak twierdzi wykonawca, najwcześniejszy możliwy termin, to dopiero pierwszy poniedziałek po Wszystkich Świętych.

Trzeba czekać siedem dni

- Zgodnie z decyzją prace rozbiórkowe można rozpocząć dopiero siedem dni od zgłoszenia inspektorowi nadzoru budowlanego. Ten termin wypada 7 listopada. Wcześniej przygotujemy teren, tzn. zostaną ustawione rusztowania – informuje Mateusz Witczyński, rzecznik AGP.

Bo blokuje budowę

Pomnik "czterech śpiących" stoi na środku placu budowy stacji Dworzec Wileński. Był to jeden z argumentów wykonawcy na pytanie: dlaczego prace przy budowie stacji toczą się tak powoli. Pomnik po rozbiórce ma zostać odrestaurowany i postawiony ok. 80 metrów dalej w stronę ul. Cyryla i Metodego.

mjc/par