Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Przejdź tunelem pod Wisłą

Warszawa

tvnwarszawa.plTędy... przejdą warszawiacy

Wykonawca tunelu pod dnem Wisły, łączącego lewy brzeg z oczyszczalnią Czajka zapraszają na wykład z cyklu "Akademia wiedzy o mieście". To niepowtarzalna okazja, by przejść się pod dnem rzeki.

Są w Warszawie tacy, na których nie zrobi to żadnego wrażeni. To pracownicy Grubej Kaśki. Do studni stojącej w samym środku nurtu rzeki codziennie docierają tunelem, który łączy ją z prawym brzegiem rzeki. Ale nawet oni nie mają szansy, by pod dnem przejść się z jednego brzegu na drugi. A taką szansę będą mieli uczestnicy wykładu z cyklu "Akademia wiedzy o mieście".

W poniedziałek 27 lutego o godzinie 18:00 w auli Wydziału Biologii UW przy ulicy Miecznikowa odbędzie się prelekcja "Pierwszy w Polsce tunel TBM pod Wisłą - element szerokiej strategii rozwoju m. st. Warszawy". Nawet jeśli wysłuchanie prezentacji na temat taki, jak "Projekt warszawski w ramach funduszu spójności" nie brzmi porywająco, to już obejrzenie filmów z budowy kolektorów metodami mikrotunelingu i TBM znajdzie z pewnością swoich amatorów.

Jak zapewnia organizator, każdy uczestnik wykładów będzie mógł zapisać się na zwiedzanie samego tunelu, które odbędzie się w ustalonym później terminie. To niepowtarzalna okazja, więc chętnych z pewnością nie zabraknie. Aula mieści 700 osób.

W piątek organizator poinformował, że ze względu na ogromne zainteresowanie dostępna liczba miejsc na wykładzie i wizycie w tunelu została już wyczerpana.

roody/par