Przejazd Targową zamknięty

Najnowsze

| PAP/EPA/ANN WANG / POOLfot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

We wtorek wieczorem tramwajarze zamknęli jezdnię ul. Targowej w kierunku al. Solidarności w rejonie skrzyżowania z ul. Kijowską. Ruch w kierunku Dworca Wileńskiego został poprowadzony objazdem.

Jadący ul. Targową od strony al. Zielenieckiej w kierunku Dworca Wileńskiego, przed placem budowy na skrzyżowaniu, kierowcy muszą skręcić w prawo w ul. Kijowską, dojechać do tymczasowej zawrotki pomiędzy ul. Brzeską a ul. Markowską i z powrotem ul. Kijowską wrócić do ul. Targowej.

Na objeździe kierowcy mają do dyspozycji dwa pasy ruchu. Skrzyżowanie ul. Targowej z ul. Kijowską można również ominąć, jadąc ulicami: Zamoyskiego – Jagiellońska – Okrzei lub al. Solidarności.

Wymieniają tory

Od strony ul. Kijowskiej można także pojechać ul. Markowską do ul. Ząbkowskiej i dalej do ul. Targowej. Kierowcy mogą skręcać w lewo z ul. Targowej (od strony Dworca Wileńskiego) w ul. Kijowską oraz dojechać ul. Kijowską do Dworca Wschodniego. Ruch na ul. Targowej, po jezdni w kierunku al. Zielenieckiej, odbywa się normalnie, tj. trzema pasami ruchu.

Utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Targowej i ul. Kijowskiej związane są z modernizacją trasy tramwajowej Dworzec Wileński – Stadion Narodowy – Rondo Waszyngtona.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy lipca. Wszystkie prace mają zakończyć się w październiku.

Dzięki uprzejmości kolegów z redakcji "Puls Biznesu" możemy na żywo podglądać, co się dzieje na ul. Targowej. W jednym z okien zainstalowali kamerę, a obraz pokazywany jest na stronie pb.pl.

Sprawdź objazdy

Od godz. 22.00 zostały wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji:

Linie 101, 135, 138, 509, 517, Z-1, Z-2, N14, N21, N64 zostają skierowane na trasę objazdową (tylko w kierunku Dw. Wileńskiego): od skrzyżowania ulic Targowa/Kijowska ulicami Kijowska - tymczasowa zawrotka (przed ul. Markowską) - Kijowska i dalej swoimi trasami.

Linie 123, 146, 147, N02, N03 i N71 zostają skierowane na trasę objazdową (tylko w kierunku pętli jadąc od Dw. Wschodniego): od skrzyżowania ulic Targowa/Kijowska ulicami w prawo Targowa - zawrotka (zlokalizowana miedzy ulicami Marcinkowskiego i Kępną) - Targowa i dalej swoimi trasami.

fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plfot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl | EPA/HAITHAM IMAD/PAP

su/par