Przegubowce mostem Grota tylko w porannym szczycie

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plLinia 132 jest obsługiwana też przez przegubowce

Mieszkańcy Białołęki mieli dość jeżdżenia w zatłoczonych autobusach i apelowali do Zarządu Transportu Miejskiego o przegubowe pojazdy na moście Grota-Roweckiego. Urzędnicy posłuchali mieszkańców i takie pojazdy zaczęły obsługiwać linię 132, ale tylko podczas porannego szczytu.

O sprawie pisaliśmy na początku listopada. Wówczas ZTM zapewnił, że dłuższe pojazdy zasilą linię 132 od 16 listopada. Zmiany zostały wprowadzone i autobusy pojawiły się na trasie podczas porannego szczytu.

Opóźniona linia

Nie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni z wprowadzonych zmian, ponieważ nie wszystkie tabory są długie. - Niestety linia narażona jest na utrudnienia w ruchu i rzeczywiście zdarzają się skargi ze strony pasażerów, że podjeżdżają krótkie autobusy. Ma to związek z tym, że ludzie trafiają na opóźniony pojazd - poinformowała Magdalena Potocka, rzecznika prasowa ZTM.

Jak dodała, ZTM na razie nie planuje wprowadzenia większej ilości dłuższych autobusów. - Według naszych badań, przegubowce zapełniają się w 70 - 80 procentach, dlatego na razie nie ma takiej potrzeby - zaznaczyła.

Interpelacja radnego

W sprawę zaangażowany był radny Lech Jaworski. Jak wyjaśniał wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, w odpowiedzi na interpelację radnego, uruchomienie przegubowców było możliwie po odzyskaniu taboru zaangażowanego do obsługi rejonów zmodernizowanych tras tramwajowych. Wówczas prezydent zapewniał, że będzie to w listopadzie.

Na początku roku nowe rozwiązanie

Jak dodał, ZTM planuje również uruchomienie nowego połączenia pomiędzy Grodziskiem, a stacją metra Marymont - przez most Grota. Takie rozwiązanie może być wprowadzone na początku przyszłego roku.

Zobacz most Grota, na którym pojawiły się pierwsze przegubowce:

Na linii 132 pojawią się autobusy przegubowe
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

su/ło/