Przedłużają konkurs na przystanki WKD. "Jest duże zainteresowanie"

Przedłużają konkurs na przystanki WKD
Przedłużają konkurs na przystanki WKD
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plPrzedłużają konkurs na przystanki WKD

Zainteresowanie konkursem na projekt nowych przystanków WKD jest tak duże, że firma postanowiła go przedłużyć. Jak mogą wyglądać stacje po modernizacji, dowiemy się pod koniec stycznia.

Początkowo Warszawska Kolei Dojazdowa wyznaczyła termin składania prac na 31 grudnia 2014 roku. Teraz zadecydowała, że przedłuży go o miesiąc. - W nawiązaniu do często powtarzających się pytań stworzyliśmy też regulamin formułujący szczegółowe zasady udziału w konkursie - informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Ile zgłoszeń wpłynęło do tej pory, powiedzieć jednak nie chce. - Konkretne liczby podamy, kiedy upłynie termin - zastrzega. I przypomina, że konkurs jest otwarty: - Udział brać mogą nie tylko firmy, ale też osoby prywatne, np. studenci architektury.

Tradycja i nowoczesność

Konkursowy projekt ma obejmować cztery przystanki: Warszawa Al. Jerozolimskie, Michałowice, Pruszków oraz stację Podkowa Leśna Główna, która objęta jest ochroną konserwatorską.

Muszą się w nim znaleźć m.in. wiaty przystankowe z oświetleniem, tablice z rozkładami jazdy i nazwami stacji, a także projekty ławek, oświetlenia koszy na śmieci, ogrodzeń i barierek, stojaków na rowery, a nawet... skrzyń na piasek.

Całość ma musi nawiązywać do niebiesko-czerwonych pociągów WKD. Wszystkie elementy muszą być dostępne dla niepełnosprawnych.

Zwycięski projekt będzie podstawą przetargu na zaprojektowanie wyposażenia przystanków. Spółka szuka na to pieniędzy w ramach Szwajcarsko-polskiego Programu Współpracy.

kś/r

Pozostałe wiadomości