Przed metrem centrum bilety już po 5,20 zł

Najnowsze


Czesław Bielecki, były kandydat PiS na prezydenta stolicy, pojawił się w środę przed stacją metra Centrum w Warszawie. Rozdając "bilety kompromitacji miejskiej" starał się nagłośnić temat wiszących w powietrzu podwyżek cen biletów w Warszawie. Akcji Czesława Bieleckiego przyglądał się Reporter 24 - WRA.

Akcja związana była z głosowaniem, jakie ma odbyć się w czwartek. Najprawdopodobniej radni przegłosują podwyżkę biletów komunikacji miejskiej co spowoduje, że od 2014 roku bilet normalny jednorazowy będzie kosztował 5,20 zł.

- Problem jest dość poważny. Niestety, odniosłem wrażenie, że pan Bielecki nie wzbudził refleksji u przechodniów. Dużo większym zainteresowaniem cieszyły się sprzedawane obok koszulki i truskawki. Obojętność mieszkańców wydaje się mało zrozumiała - stwierdza WRA.

Czytaj więcej na Kontakt 24.

Jeśli projekt dotyczący podwyżek cen biletów zostanie przyjęty przez radę miasta, ceny biletów wzrosną już 16 sierpnia. Bilet jednorazowy ma kosztować 3,6 zł (obecnie 2,80), dobowy 12 zł (teraz 9 zł) a popularny miesięczny imienny – 90 zł (teraz 78 zł). Na tym się jednak nie skończy. Od 2014 roku bilet normalny miałby kosztować 5,20 zł.

Czytaj więcej o podwyżkach biletów.

Czytaj też: za jazdę na gapę też zapłacisz więcej.

bf/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | Konkret24; NASK; Zdjęcie tytułowe: Unsplash