Przed maskę wybiegł łoś. Sekundy od wypadku. "Cud"

Warszawa

mgm69 / Kontakt 24Zwierzę przebiegło tuż przed maską

Niesamowity refleks i opanowanie pozwoliły temu kierowcy uniknąć zderzenia z łosiem. Zwierzak, który pojawił się na Trasie Katowickiej w okolicach Nadarzyna koło Warszawy, wybiegł tuż przed maskę samochodu. Autor przesłał nagranie na Kontakt 24 ku przestrodze innych kierowców.

"Uwaga na łosie!" - zatytułował swoje nagranie mgm69. Na przesłanym przez niego materiale widoczny jest dorodny łoś, który z prawej strony wyskakuje przed samochód. W tym momencie kierowca hamuje z piskiem opon i zygzakiem omija niespodziewaną przeszkodę. Na całe szczęście ani jemu, ani żadnemu z pozostałych uczestników ruchu, nic się nie stało.Nagranie powstało w środę po południu na Trasie Katowickiej za Nadarzynem, na wysokości miejscowości Urzut.

Jak informuje autor nagrania, łosiowi towarzyszył drugi. - Cudem, dzięki dobrym oponom i ABS-owi, udało mi się bez szwanku przejechać zygzakiem - relacjonuje kierowca.

Łosi przybywa

Spotkania z łosiami na drodze są coraz częstsze, dlatego - prowadząc pojazd - należy zachować szczególną ostrożność.

- Łosi przybywa - komentuje Anna Malinowska, rzeczniczka Lasów Państwowych. Podkreśla też, że takie nagłe spotkania na drodze mogą być bardzo niebezpieczne. - To bardzo ciężkie, wysokie zwierzę. W momencie, kiedy samochód w nie wjeżdża, podcina mu nogi i cały tułów łosia może wpaść do wnętrza samochodu - dodaje Malinowska. Waga łosia może wynieść kilkaset kilogramów.

Czytaj także na Kontakcie 24.

popi//tka