Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Przeczesują metr po metrze, szukają narzędzia zbrodni

TVN Warszawa

Poszukiwania koncetrują się przy węźle PruszkówTVN24
wideo 2/3

W środę od samego rana śledczy pracujący przy sprawie zabójstwa pięcioletniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego poszukują narzędzia zbrodni. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że dziecko zmarło wskutek licznych ran kłutych klatki piersiowej.

Na miejsce poszukiwań pojechał reporter TVN 24 Arkadiusz Wierzuk. - Dzisiejsze poszukiwania koncentrują się na węźle Pruszków, gdzie w sobotę, tuż przy zbiorniku wodnym, zostało odnalezione ciało chłopca. Na miejscu są policjanci operacyjni i strażacy, którzy przeczesują ten teren od godzin porannych metr po metrze - opisywał.

Wysuszą zbiornik?

Reporter wyjaśnił, że w ramach poszukiwań zbiornik został podzielony liniami na sektory. - Służby używają specjalistycznego sprzętu, próbują znaleźć to narzędzie, które według ustaleń prokuratury, może być nożem. Wszystko odbywa się pod nadzorem prokuratora, który prowadzi postępowanie - relacjonował Wierzuk.

I wytłumaczył, dlaczego poszukiwany przedmiot jest tak ważny w całej sprawie: - Jeśli zostanie znaleziony, można będzie pobrać odciski palców i stwierdzić czy pochodzą od ojca Dawida, który według prokuratury jest sprawcą tego zabójstwa. Reporter odniósł się również do informacji o tym, że zbiornik może zostać wysuszony na potrzeby poszukiwań. - Mówiło się o takiej wersji, ale według takich nieoficjalnych informacji, taka wersja na razie nie jest zakładana. W tej chwili takiego planu nie ma - poinformował Wierzuk.

Śmierć ojca, śmierć dziecka

Ciało 5-latka znaleziono w sobotę po południu obok autostrady A2, przy węźle Pruszków. Był to tragiczny finał 10-dniowych poszukiwań chłopca. Według komendy stołecznej, była to największa tego typu akcja w historii polskiej policji.

Matka zgłosiła brak kontaktu z dzieckiem w środę 10 lipca wieczorem. Ojciec zabrał chłopca z domu dziadków w Grodzisku Mazowieckim około godziny 17. Miał go zawieźć do mieszkającej w Warszawie matki. Ale nie dotarł tam.

Między 17 a 21 kontaktował się z żoną. Napisał między innymi esemesa: "Nigdy nie zobaczysz swojego dziecka".

Jak ustalili śledczy, chwilę przed 21 odebrał sobie życie. Jego samochód znaleziono na osiedlu Łąki w Grodzisku Mazowieckim.

Zaginięcie 5-letniego Dawida
tvn24.pl / GoogleMaps

mp/pm