Przechwycili 250 kg nielegalnego mięsa. Miało trafić do warszawskich barów

Najnowsze

Nadwiślański Oddział Straży GranicznejNielegalne mięso, które miało trafić do barów orientalnych w stolicy

Prawie 250 kilogramów mięsa niewiadomego pochodzenia przechwycili pogranicznicy w Wólce Kosowskiej koło Warszawy. Zatrzymano też dwóch Wietnamczyków nielegalnie przebywających w Polsce - poinformowała Straż Graniczna.

Podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców w dwóch pawilonach handlowych w Wólce Kosowskiej funkcjonariusze zainteresowali się artykułami spożywczymi w sklepie prowadzonym przez obywateli Wietnamu - poinformowała Dagmara Bielec-Janas z Nadwiślańskiego Oddziału SG. Według funkcjonariuszy towar był przechowywany w nieodpowiednich warunkach.

Czytaj też na tvn24.pl.

Wezwani na miejsce weterynarz i inspektor sanepidu potwierdzili, że blisko 250 kilogramów mięsa i innych produktów spożywczych nie miało wymaganych dokumentów handlowych.

Wnioskują o karę ponad 110 tys. zł dla Wietnamczyków

SG skierowała już do sądu wniosek o ukaranie właścicieli sklepu grzywną w wysokości 30-krotności średniego wynagrodzenia, czyli ponad 110 tys. zł. Ma to być kara za brak wymaganych zezwoleń i sprzedaż mięsa w niedozwolonym miejscu.

Według ustaleń towar trafiał m.in. do barów orientalnych w Warszawie i okolicach.

Podczas kontroli pogranicznicy zatrzymali też dwóch obywateli Wietnamu, którzy nie mieli żadnych dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce. Do wojewody skierowano już wnioski o ich wydalenie.

ew/ja

Źródło zdjęcia głównego: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej