Przechodzą przez jezdnię "na dziko". Drogowcy obiecują "zebrę"

Najnowsze

ZDMOgłoszono przetarg na wytyczenie przejścia

Drogowcy ogłosili właśnie przetarg na wykonanie przejścia dla pieszych w al. Solidarności przy ulicy Rzeszotarskiej. Zapewniają, że pojawi się jeszcze w tym roku.

Przejście w al. Solidarności funkcjonowało w czasie budowy centralnego odcinka II linii metra. Było jednak tymczasowe, a gdy zniknęło, upomnieli się o nie mieszkańcy.

Choć Zarząd Dróg Miejskich zapowiadał jego powstanie jeszcze w 2015, to dopiero teraz ogłosił przetarg na budowę. Jak już pisaliśmy, na drodze stanęły długie uzgodnienia projektu dla budowy sygnalizacji świetlnej.

"Decyzja o jej montażu zapadła po szczegółowych analizach i z uwagi m.in. na geometrię układu drogowego oraz natężenie ruchu" – podaje ZDM.

"Jeszcze w tym roku"

Pojawi się także kamera do monitoringu oraz detekcja rowerzystów i pieszych. Do nowej organizacji ruchu zostaną dostosowane znaki poziome i pionowe. W ciągu ul. Rzeszotarskiej, na odcinku od ul. Wileńskiej do al. Solidarności wytyczony zostanie także kontrapas.

Termin składania dokumentów w ogłoszonym właśnie przetargu upływa 16 maja. Wybrany wykonawca będzie miał 50 dni na zrealizowanie zadania. "Co za tym idzie, przejście wraz z sygnalizacją pojawi się z pewnością jeszcze w tym roku. W kolejnym etapie będziemy również chcieli przywrócić przystanek autobusowy na wysokości przejścia w kierunku Targówka, przypominamy, że przystanek funkcjonował także podczas budowy II linii metra i również o jego przywrócenie wnioskowali mieszkańcy" – wyjaśnia ZDM.

Ponieważ mieszkańcy Pragi Północ nie doczekali się zapowiadanego przejścia dla pieszych, to drogę przez jezdnię pokonują "na dziko":

Przechodzą "na dziko"Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ran

Źródło zdjęcia głównego: ZDM