Przebudują stację, wymienią tory. Kolejowa inwestycja za 80 milionów

PKP PLKStacja do przebudowy

Przebudowa stacji Ożarów Mazowiecki i poprawa przepustowości linii kolejowej Warszawa - Kutno to główne założenia inwestycji wartej 80 mln zł - poinformowała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

Remontowany odcinek ma długość 5,5 km.

Nowe wiaty i perony

Przebudowa stacji Ożarów Mazowiecki zakłada budowę dwóch nowych peronów w miejsce jednego starego.

Powstać mają nowe wiaty, oświetlenie, tablice informacyjne i ławki. Dojście do pociągów zapewni przejście podziemne wyposażone w windę i pochylnie. Stara kładka nad torami zostanie zlikwidowana. Z kolei większą przepustowość linii zapewni przebudowa układu sterowania ruchem kolejowym oraz wymiana torów, rozjazdów i sieci trakcyjnej. Powstanie też nowy budynek nastawni. Przebudowane zostaną też dwa przejazdy. Wykonawcą prac jest firma ZUE. - Inwestycja będzie realizowana przez 33 miesiące. Co ważne, umowa obejmuje zaprojektowanie, uzyskanie pozwolenia na umowę i realizację prac. W kwietniu 2020 roku prace zostaną zakończone i oddamy ten fragment linii do użytkowania - powiedział w poniedziałek dziennikarzom wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych Arnold Bresch.

- Pasażerowie w ramach tego kontraktu uzyskają zmodernizowaną stację Ożarów Mazowiecki oraz przystanek osobowy Gołąbki. Poprawimy też bezpieczeństwo na tym odcinku, bo wybudujemy nowoczesny system kierowania ruchem kolejowym. Na czas remontu pasażerowie nie odczują znaczących utrudnień. Skonstruujemy rozkład jazdy, który będzie przewidywał prace na jednym torze, a po drugim torze będziemy prowadzić pociągi - dodał.

Nowe tory

Bresch powiedział, że w ramach prac powstaną nowe perony i nowa infrastruktura, która umożliwi bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z pociągu. - Wybudujemy też nowe tory, nową sieć i nowe urządzenia komputerowe sterujące ruchem kolejowym - stwierdził. Zakończenie projektu "Poprawa przepustowości linii kolejowej E 20 na odcinku Warszawa - Kutno etap I Prace na linii kolejowej nr 3 na odc. Warszawa - granica LCS Łowicz" finansowanego w 85 proc. ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zaplanowane jest w lipcu 2020 roku.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O REMONTACH KOLEJOWYCH:

[object Object]
Trasa z Warszawy do Poznania będzie wyremontowanaTVN 24
wideo 2/3

PAP/ran/r/jb

Źródło zdjęcia głównego: PKP PLK

Pozostałe wiadomości