Przebudują skrzyżowanie, zmieszczą się przegubowce

Warszawa

Kluczowe dla mieszkańców osiedla Derby skrzyżowanie ulic Berensoa i Skarbka z Gór zostanie wreszcie przebudowane. Prace rozpoczną się 10 sierpnia, po modernizacji w Skarbka z Gór będą mogły wjeżdżać autobusy przegubowe.

"W pierwszej połowie sierpnia rozpoczną się prace zmierzające do usprawnienia ruchu i zwiększenia bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców na skrzyżowaniu ulic Berensona i Skarbka z Gór" - piszą urzędnicy na stronie Białołęki.

Miejsce dla przegubowców

Chodzi o długo oczekiwane przez mieszkańców zmiany. Na razie kierowcy wjeżdżający i zjeżdżający z ronda muszą zmagać się z bardzo wąskimi przejazdami ul. Berensona i Skarba z Gór. Ta druga ulica sprawia dodatkowe problemy, bo mieszczą się w niej tylko małe autobusy. - Po zakończeniu prac w ulicę Skarba z Gór skręcą autobusy przegubowe komunikacji miejskiej - mówi Bernadeta Włoch-Nagórny, rzecznik dzielnicy.

Prace do 5 września

Teraz obydwie ulice w rejonie skrzyżowania zostaną poszerzone, a przejście dla pieszych na ul. Skarbka z Gór zyska wysepkę. Nie będzie także mowy o wstrzymywaniu ruchu przez osoby skręcające w lewo z Berensona w Skarbka z Gór bo skrzyżowanie zyska dodatkowe pasy do skrętu Prace będą wymagać częściowego zajęcia jezdni. Przebudowa wykonywana będzie etapami. Utrudnienia potrwają ok. miesiąca i zakończą się do 5 września.

ran/ec