Najnowsze

Przebudują Miodową za 21 milionów

Najnowsze

ZDMMiodowa zmieni się nie do poznania

Umowa na przebudowę ulicy Miodowej i placu Krasińskich podpisana. Prace mają ruszyć w najbliższych tygodniach, potrwają dziewięć miesięcy. Inwestycja pochłonie około 21 mln złotych.

Umowa została podpisana z firmą Strabag. Jak informuje miasto, prace obejmą odcinek od Senatorskiej do Świętojerskiej i będą prowadzone etapami. W pierwszej kolejności rozpoczną się roboty na placu Krasińskich.

Przedłużenie Krakowskiego Przedmieścia

Co się zmieni? Na jezdni ułożona zostanie nawierzchnia z bloczków granitowych o wymiarach 15 na 30 cm i grubości 18 cm, czyli taka sama jak na Krakowskim Przedmieściu. "Inna będzie jednak technologia" - zastrzegają urzędnicy ZDM. "Kamień zostanie ułożony na betonowej podbudowie, a kostki umocowane specjalnym spoiwem na bazie żywicy epoksydowej" - dodają.

Nawierzchnia ma być bardziej wytrzymała na uszkodzenia niż na Krakowskim Przedmieściu.

"Taką samą nawierzchnię zyskają pasy rowerowe. Na jezdni pojawią się kamienne wyspowe progi zwalniające, które uspokoją ruch, a wzdłuż pasa rowerowego - aby uniemożliwić omijanie progów - ułożone zostaną oporniki kamienne" - zapowiadają pracownicy ZDM.

Na chodniku z kolei mają pojawić się granitowe płyty o wymiarach 50 na 50 cm. Mają być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, podobnie jak przystanki autobusowe. Znajdziemy tu m.in. krawężniki ułatwiające podjazd.

Światła do wymiany, pastorały przy ulicy

Przejścia dla pieszych otrzymają nawierzchnię z kolorowego kamienia kontrastującą z jezdnią. Powstaną też zatoki postojowe przy krawędzi jezdni oraz nowe przejścia dla pieszych - na placu Krasińskich i przy ulicy Schillera.

"Ważnym elementem będzie przebudowa skrzyżowań, a wraz z nią sygnalizacji świetlnych" - zapowiadają urzędnicy.

Nowa MiodowaZDM

Drogowcy zlikwidują obecną sygnalizację u zbiegu Miodowej z Kapitulną. Przebudują też światła na skrzyżowaniach: placu Krasińskich ze Świętojerską, Miodowej z Długą i Miodowej z Senatorską, tak aby wszystkie były ze sobą skoordynowane.

Planowane prace obejmą też przebudowę oświetlenia ulicznego. Projekt zakłada zamontowanie 35 replik słupa przypominającego Pastorał Warszawski, o wysokości 11,5 metra wraz z oprawami ozdobnymi LED (ciepłe białe światło). Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone kontrastowym, białym światłem.

Cała inwestycja ma pochłonąć około 21 mln złotych.

[object Object]
Przejazd ulicą MiodowąLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

su/ran

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości