Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Przebudują antresole na I linii metra. "Większe sklepy, bogatsza oferta"

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPrzetarg dotyczy południowych stacji I linii metra

Metro Warszawskie chce powiększyć powierzchnię handlowo-usługową na stacjach pierwszej linii metra. Chodzi o stacje na Ursynowie oraz Mokotowie, gdzie mają zostać zabudowane wolne przestrzenie na antresolach.

Lifting mają przejść antresole stacji pomiędzy Kabatami a Politechniką. Jak informuje portal transport-publiczny.pl, metro ogłosiło już przetarg na wynajem i przebudowę 11 pomieszczeń handlowo-usługowych. To między innymi wnęki po telefonach publicznych czy nieużywane już wentylatornie. Przebudowa pozwoli zrównać witryny sklepów ze ścianami antresoli.

- Przetarg dotyczy lokali w południowych głowicach stacji. Nieużywane dotąd pomieszczenia będą dołączane do istniejących już sklepów i lokali usługowych. Dzięki temu znacznie powiększy się ich przestrzeń handlowa, a nowi najemcy będą mogli prowadzić szerszą działalność. Zamiast małych kiosków pojawią się na przykład duże salony prasowe. Dla pasażerów oznacza to dużo bogatszą ofertę - zapowiada w rozmowie z tvnwarszawa.pl Cyryl Wojewódzki z biura prasowego Metra Warszawskiego.

Bez alkoholu i hazardu

Spółka narzuca nowym najemcom pewne ograniczenia. Nie mogą oni oferować takich samych usług, jakie funkcjonują już na danej stacji. Będą też musieli sami przeprowadzić remont w wynajętych lokalach.

W nowych punktach będzie można prowadzić sprzedaż produktów spożywczych, przemysłowych, papierosów czy prasy. Wykluczony jest handel alkoholem, przedmiotami niebezpiecznymi. Na stacjach nie powstaną też punkty z hazardem. Metro czeka na oferty od przyszłych najemców do 25 sierpnia.

Powtórzą przetarg

Metro cały czas szuka też najemców na lokale na drugiej linii metra. Po pierwszym przetargu 21 z 46 lokali zostało przekazanych nowym operatorom. W siedmiu rozpoczął się już handel. Władze metro chcą powtórzyć przetarg we wrześniu.

Więcej o tej sprawie tutaj

Nie udało się też znaleźć chętnego na przebudowę lokali w północnej części stacji Politechnika i południowej części Pola Mokotowskiego na pierwszej linii. Tutaj również postępowanie przetargowe będzie powtarzane.

jb/jk/b